آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 3792
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ دی, ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > ایران و جهان
 •   

  از نگاه دیگران مازندران هیچ‌گونه مشکلی ندارد

  آوای شمال/ ربیع فلاح‌جلودار در نشست استانداران و معاونان برنامه‌ریزی و اشتغال استان‌های منطقه یک کشور در مجتمع رفاهی شهرستان محمودآباد برگزاری این نشست‌ها را موجب انتقال تجربیات و تبادل نظرات مفید برای خدمت‌رسانی ارزنده به مردم دانست. وی با اشاره به ظرفیت‌های مازندران در حوزه‌های مختلف به ویژه در بخش گردشگری گفت: یکی از […]

  آوای شمال/ ربیع فلاح‌جلودار در نشست استانداران و معاونان برنامه‌ریزی و اشتغال استان‌های منطقه یک کشور در مجتمع رفاهی شهرستان محمودآباد برگزاری این نشست‌ها را موجب انتقال تجربیات و تبادل نظرات مفید برای خدمت‌رسانی ارزنده به مردم دانست.

  وی با اشاره به ظرفیت‌های مازندران در حوزه‌های مختلف به ویژه در بخش گردشگری گفت: یکی از مشکلات موجود در مازندران آب شرب بهداشتی است و مازندران با وجود اینکه استانی سرسبز و پرآب است اما در مقوله آب شرب از بسیاری از استان‌های کم برخوردار نیز ضعیف‌تر است.

  وی یادآور شد: از نگاه دیگران مازندران هیچ‌گونه مشکلی ندارد در حالی که بسیاری از زیرساخت‌های استان ضعیف است.

  استاندار مازندران کشاورزی را اولویت به معنای عام در این استان قلمداد کرد و افزود: بیش از ۲ میلیون و ۳۵۲ هزار از زمین‌های مازندران به کشاورزی تعلق دارد.

  وی با بیان اینکه در بخش تولید ۱۴ محصول زراعی و دامی، مازندران رتبه اول و دوم کشور را دارد، خاطرنشان کرد: ۱۱٫۵ درصد گوشت سفید کشور نیز مازندران تولید می‌شود.

  فلاح‌جلودار با اشاره به تحصیل ۲۹۰ هزار دانشجو در مازندران اظهار کرد: یک سوم مؤسسات غیرانتفاعی کشور در این استان مستقر است اما ۳۰ درصد این فارغ‌التحصیلان بیکار هستند.

  وی مازندران را از امن‌ترین استان‌های کشور دانست و گفت: جذب سرمایه‌گذار و حمایت از بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد و البته تلاش می‌کنیم استعدادهای محلی و منطقه‌ای را مورد حمایت قرار دهیم.

  استاندار مازندران دریای مازندران را یک فرصت ایده‌آل و مناسب در حوزه گردشگری دانست و اظهار داشت: وجود سه بندر مهم امیرآباد بهشهر، نوشهر و فریدونکنار و بندر کوچک در حال ساخت در بابلسر و همچنین وجود سه فرودگاه دشت‌ناز مازندران، نوشهر و رامسر شرایط مناسبی برای گردشگری دریایی در مازندران فراهم کرده است.

  وی موضوع تغییر چشم‌انداز مازندران را از اولویت‌های استان عنوان کرد و گفت: گردشگری باید همسو و هماهنگ با بخش کشاورزی دیده شود چرا که معتقدیم بخش گردشگری با سرعت بیشتری می‌تواند اقتصاد مازندران را دگرگون کند.

  فلاح‌جلودار ادامه داد: یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مجوز به بخش خصوصی برای ورود به حوزه گردشگری داده شد و اتفاقات خوبی به ویژه در غرب مازندران در حال شکل‌گیری است.

  استاندار مازندران با بیان اینکه حدود ۲۰ میلیون نفر تخت در فصل‌های مختلف سال در مازندران حضور پیدا می‌کنند، اظهار کرد: باید بخشی از این تعداد گردشگر را به سمت گردشگری دریایی سوق دهیم.

  نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به وسعت کار در حوزه گردشگری دریایی تصریح کرد: با برخی از کشورهای همسایه در این زمینه مذاکرات ارزنده‌ای صورت گرفت.

  فلاح‌جلودار یادآور شد: مهم‌ترین مشکل پیش رو در این حوزه، زیرساخت است که با جدیت پیگیر این مسئله هستیم.

  وی در پایان گفت: تعریض جاده سوادکوه تا پایان امسال به پایان می‌رسد و چهار بانده کردن و تعریض محور هراز به عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای مواصلاتی مازندران در دستور کار مسئولان کشوری و استانی قرار دارد.

  برچسب ها :

  نظرات