آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ , Friday 13 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37890
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مسقط سومین مقصد سفر امیرعبداللهیان/ رایزنی درباره تحولات سوریه و یمن

  آوای شمال/ حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه سفر منطقه‌ایش پس از بیروت راهی مسقط شد تا با مقامات این کشور در خصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه به رایزنی بپردازد.  معاون وزیر خارجه کشورمان روز سه‌شنبه در مسکو با مقامات این کشور و از جمله میخائیل بوگدانف نماینده […]

  آوای شمال/ حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه سفر منطقه‌ایش پس از بیروت راهی مسقط شد تا با مقامات این کشور در خصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه به رایزنی بپردازد. 

  معاون وزیر خارجه کشورمان روز سه‌شنبه در مسکو با مقامات این کشور و از جمله میخائیل بوگدانف نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه و معاون وزیر خارجه روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد و پس از مسکو راهی بیروت شد و در لبنان با نبیه بری رئیس مجلس و همچنین سید حسن‌ نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

  امیرعبداللهیان که بامداد امروز در سومین مقصد سفر خود راهی مسقط پایتخت عمان شد قرار است با مقامات این کشور در خصوص روابط دوجانبه و همچنین تحولات منطقه از جمله اوضاع سوریه و یمن به تبادل نظر بپردازد.

  احتمالا معاون وزیر خارجه ایران در ادامه این سفر به بغداد هم خواهد رفت.

  قرار است نشست وین سه درباره سوریه روز شنبه در وین پایتخت اتریش برگزار شود. محمدجواد ظریف پیش از این در پاسخ به فارس عنوان کرده بود که به دلیل سفر رئیس جمهور کشورمان به اروپا هنوز مشخص نیست ایران در چه سطحی در این نشست شرکت کند.

  معاون وزیر خارجه نیز در گفت‌وگو با المیادین گفته بود: چنانچه آمریکایی‌ها بخواهند از نشست وین به سود خود سوء استفاده کنند، ایران در این نشست شرکت نخواهد کرد. 

   

  برچسب ها :

  نظرات