آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ , Monday 1 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37847
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > ایران و جهان
 •   

  از سوی ستاد گرامی‌داشت عملیات کربلای 4 برگزار می‌شود

  برگزاری مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی رمان «نامیرا»

  آوای شمال/ ستاد گرامی‌داشت عملیات کربلای چهار و یادواره شهدای کوی اتحاد ساری برای گسترش و تعمیق فرهنگ ناب شیعه و فارغ از برگزاری یادواره‌های سنتی و یکنواخت صرف برگزاری مراسم، مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی رمان «نامیرا» را هم‌زمان در سطح شهرستان ساری (متمرکز) و کشور (اینترنتی) با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری برگزار […]

  آوای شمال/ ستاد گرامی‌داشت عملیات کربلای چهار و یادواره شهدای کوی اتحاد ساری برای گسترش و تعمیق فرهنگ ناب شیعه و فارغ از برگزاری یادواره‌های سنتی و یکنواخت صرف برگزاری مراسم، مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی رمان «نامیرا» را هم‌زمان در سطح شهرستان ساری (متمرکز) و کشور (اینترنتی) با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری برگزار می‌کند.

  نامیرا رمانی است که وقایع کوفه و فتنه‌گون بودن آن را به خوبی ترسیم می‌کند و خواننده را در شرایط آن زمان قرار می‌دهد تا بیندیشد که تصمیم‌گیری در آن شرایط چقدر سخت است و چگونه باید عمل کرد که بعد پشیمان نشود.

  نامیرا یک دوره‌ فتنه‌شناسی است برای کسانی که در پی حق هستند و می‌خواهند بدانند که حق و باطل چگونه جابه‌جا می‌شوند. که حتی «عبدالله بن‌عمیر» با آن همه سابقه در جهاد با کفار تردید می‌کند که چرا پسر پیامبر به مقابله با یزید برخاسته است.

  این اثر درباره دختر و پسر جوانی است که بین سرداران بزرگ برای حمایت از امام حسین (ع) و یزید تردید دارند؛ در ادامه داستان، این دو جوان طی استدلال‌های مختلف به حقانیت امام حسین (ع) پی می‌برند.

   مقام معظم رهبری بعد از مطالعه این کتاب فرمودند: هرکس می‌خواهد فتنه اخیر(فتنه ۸۸) را بشناسد کتاب نامیرا را بخواند.

  بر اساس این گزارش، دو سفر هوایی به کربلای معلی و ۱۴ سفر به مشهد مقدس جایزه نفرات برتر مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی «نامیرا» است.

  نخستین گرامی‌داشت عملیات کربلای چهار در مازندران و نهمین یادواره شهدای کوی اتحاد ساری در نیمه اول دی‌ماه ۹۴ برگزار می‌شود و جزییات مسابقه کتاب‌خوانی رمان «نامیرا» نیز طی روزهای آتی از طریق ستاد یادواره اعلام می‌شود.

   عملیات کربلای چهار هیچ‌گاه مظلومیت و شجاعت بسیجیان لشکر ۲۵ کربلای مازندران را فراموش نمی‌کند. عملیاتی که رادارهای آمریکائی به جبران قضیه مک فارلین، تمام جزئیات عملیات را به عراقی‌ها داده بودند. لشکر ۲۵ کربلای مازندران در این عملیات، نزدیک به ۲۰ گردان عملیاتی داشت که از بین آنها گردان عاشورا به عنوان خط‌شکن انتخاب شد. رمز عملیات یا محمد (ص) بود که ساعت ۲۲:۴۵ روز سوم دی‌ماه سال ۶۵ اعلام شد.

  مظلومیت شهدای عملیات کربلای چهار بخصوص غواصان شهید تداعی‌کننده غربت و مظلومیت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش در روز عاشورا است.

   

  برچسب ها :

  نظرات