آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ , Friday 13 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37750
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۲
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  غرضی:

  تولید در کشور ما راه نمی‌افتد/ مشکلات را با وصله‌پینه نمی‌توان حل کرد

  آوای شمال/ سید محمد غرضی درباره طرح دولت برای تحریک تقاضا و طرح خرید کالای ایرانی اظهار داشت: این طرح مثل یک وصله پینه می‌ماند و به جایی نمی‌رسد. وی افزود: حالا شما بخواهید ایران‌خودرو را بین ۱۰۰ شرکت بزرگ بخواهید نجات دهید که کار نشد. بر این اساس من فکر می‌کنم بسته دولت برای […]

  آوای شمال/ سید محمد غرضی درباره طرح دولت برای تحریک تقاضا و طرح خرید کالای ایرانی اظهار داشت: این طرح مثل یک وصله پینه می‌ماند و به جایی نمی‌رسد.

  وی افزود: حالا شما بخواهید ایران‌خودرو را بین ۱۰۰ شرکت بزرگ بخواهید نجات دهید که کار نشد. بر این اساس من فکر می‌کنم بسته دولت برای تحریک بخش تقاضا و خروج از رکود خیلی موثر نیست.

  وزیر اسبق نفت تصریح کرد: این اقدامات دولت کمک است، ولی درمان نیست. تولید در کشور ما راه نمی‌افتد، زیرا هزینه سرمایه‌گذاری بالاست.

  غرضی عنوان کرد: ما رقیب داریم، رقیب‌مان هم ترکیه و چین است. در این کشورها هزینه سرمایه‌گذاری صفر است و یا تورم ۲ درصد است. اما در ایران با ۲۰ درصد هزینه سرمایه، هیچ تولیدی راه نمی‌افتد.

  وی متذکر شد: هر چه هم کمک کنیم و یا زمین را ارزان دهیم و یا دلار ارزان بدهیم، با توجه به این‌که یک میلیون تومان ماهانه ۵۰ هزار تومان هزینه‌اش است، سالانه ۶۰ درصد سود می‌شود.

  وزیر اسبق نفت ادامه داد: حالا می‌گویند چرا مردم بدهی بانک‌ها را نمی‌آیند بدهند. پول را از بانک‌ها با ۲۰ درصد گرفته‌اند و در بازار با ۵۰ درصد می‌فروشید، بنابراین مگر دیوانه هستند که پول بانک‌ها را بدهند.

  غرضی خاطرنشان کرد: در این شرایط، به نظر من تولید در کشور ما راه نمی‌افتد و این طرح‌های دولت نیز راه به جایی نمی‌برد.

  برچسب ها :

  نظرات