آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 3771
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ دی, ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  هشدار امیرعبداللهیان نسبت به آموزش و تسلیح معارضه معتدل در سوریه

  آوای شمال/ در ملاقات روز چهارشنبه  فونت گوتزه و هیئت همراه با معاون وزیر خارجه کشورمان در تهران آخرین تحولات غرب آسیا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. طرفین در این دیدار اوضاع سوریه، عراق، یمن و بحرین را مورد بررسی قرار دادند و ضمن تایید مخاطرات تروریسم و افراط گرایی بر صلح و […]

  آوای شمال/

  در ملاقات روز چهارشنبه  فونت گوتزه و هیئت همراه با معاون وزیر خارجه کشورمان در تهران آخرین تحولات غرب آسیا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

  طرفین در این دیدار اوضاع سوریه، عراق، یمن و بحرین را مورد بررسی قرار دادند و ضمن تایید مخاطرات تروریسم و افراط گرایی بر صلح و امنیت منطقه و جهان بر راهکار سیاسی در حل بحران های منطقه تاکید کردند.

  امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره نسبت به پیامدهای نامطلوب استفاده ابزاری از تروریسم در منطقه هشدار داده است، اضافه کرد که بی توجهی و حمایت برخی کشورها شرایط را به سمتی سوق داده است که امروز اتباع بیش از ۱۰۸ کشور در بین گروه‌های تروریستی موجود سوریه و عراق حضور دارند.

  وی افزود: آموزش و تسلیح معارضه معتدل در سوریه خطای جدیدی است که ما را از راه حل سیاسی دورتر خواهد کرد.

  معاون وزیر خارجه کشورمان اضافه کرد که جمهوری اسلامی ایران با قدرت در مقابل تروریسم عمل می کند ، لیکن مبارزه ریشه ای با این پدیده شوم، نیازمند مشارکت جمعی و رعایت حقوق بین المللی است.

  فونت گوتزه با تجلیل از اقدامات موثر جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم ، تداوم رایزنی های دو کشور را مفید دانست.

  مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه آلمان تنها راه حل در سوریه را سیاسی دانست و گفتگوی سوری – سوری را گام مهمی در این خصوص خواند.

  طرفین با اشاره به طرح چهار ماده ای جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران سوریه بر راهکار سیاسی برای حل مشکل در سوریه ، عراق ، بحرین و یمن تاکید کردند.

  برچسب ها :

  نظرات