آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ , Saturday 16 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37652
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  وقتی ضدانقلاب از سخنان‌ تند روحانی کدگشایی می‌کند

  آوای شمال/ به نقل از کیهان، بی‌بی‌سی و صدای آمریکا در یک تله‌پاتی با رئیس جمهور می‌گویند منظور تندگویی روحانی در نمایشگاه مطبوعات کیهان بوده است. وبسایت صدای آمریکا نوشت: حسن روحانی در نمایشگاه مطبوعات گفت: «شما از برخی از نشریات می‌فهمید که فردا چه کسی دستگیر می‌شود، فردا کجا تعطیل می‌شود، مگر قابل تحمل […]

  آوای شمال/ به نقل از کیهان، بی‌بی‌سی و صدای آمریکا در یک تله‌پاتی با رئیس جمهور می‌گویند منظور تندگویی روحانی در نمایشگاه مطبوعات کیهان بوده است.

  وبسایت صدای آمریکا نوشت: حسن روحانی در نمایشگاه مطبوعات گفت: «شما از برخی از نشریات می‌فهمید که فردا چه کسی دستگیر می‌شود، فردا کجا تعطیل می‌شود، مگر قابل تحمل است که در یک کشوری برخی از رسانه‌ها برای همیشه از تنبیه، توقیف و تعطیل و تهدید مصون باشند و یک حاشیه امن امنیتی دائمی برای آنها مقرر باشد که نه تنها هرچه می‌خواهند بگویند بلکه گاهی هم به عنوان پلیس مخفی عمل کنند؟»

  VOA افزود: به نظر می‌رسد اشاره حسن روحانی عمدتاً به روزنامه کیهان است. همزمان وبسایت بی‌بی‌سی با استقبال از پرخاشگری روحانی نوشت: حسن روحانی به شدت از رسانه‌هایی که حاشیه امن دارند و کار «پلیس مخفی» را انجام می‌دهند انتقاد کرده و گفته است: «از برخی نشریات می‌فهمید که فردا چه کسی دستگیر می‌شود». آقای روحانی این حرف را در نمایشگاه مطبوعات زده است، یعنی در روزی که روزنامه کیهان تیتر اصلی خود را به گزارشی در مورد «پروژه نفوذ در مدیریت سایبری» اختصاص داده است، کیهان در این گزارش نزار زکا، شهروند لبنانی بازداشت شده در ایران را «افسر ارشد عملیاتی آژانس توسعه ملی آمریکا» معرفی کرده و نوشته که او از طریق یکی از مدیران ارشد سازمان فناوری اطلاعات ایران به کشور وارد شده و به سطوح عالی مدیریتی وزارت ارتباطات نفوذ کرده است.

  بی‌بی‌سی می‌افزاید: بنابراین به نظر می‌رسد که آقای روحانی با توجه به رابطه نزدیک روزنامه کیهان با سازمان اطلاعات سپاه، نگران گسترده شدن حوزه بازداشت‌های اخیر به مدیران ارشد دولتی و مشخصاً بازداشت احتمالی آقای جهانگرد باشد.

  نیک‌آهنگ کوثر همکار فراری نشریات زنجیره‌ای نیز با اشاره به یادداشت مدیرمسئول کیهان در سال ۸۲ و با عنوان «خانه عنکبوت» که به معرفی شبکه نفوذ در رسانه‌ها اختصاص داشت، نوشت: کیهان پروژه جدید «خانه عنکبوت» را به اجرا گذاشته است. گفتنی است تقریباً تمامی کسانی که سال ۸۲ در یادداشت کیهان از آنها با حروف اختصاری نام آنان و به عنوان عوامل نفوذی یاد شده بود، امروزه به آمریکا و انگلیس گریخته و پناهندگی گرفته‌اند.

  یادآور می‌شود آقای روحانی دیروز در حاشیه نمایشگاه مطبوعات خطاب به همسر احسان مازندرانی- مدیر مسئول بازداشت شده روزنامه فرهیختگان – ارگان دانشگاه آزاد- و از فعالان فتنه ۸۸- گفت: این جوانان سرمایه‌های نظام هستند و نباید دلسردشان کنیم(!)

  برچسب ها :

  نظرات