آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ , Sunday 5 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37589
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پایگاه ایتالیایی:

  اروپا به جای انتقاد از روسیه برای مبارزه با داعش به مسکو ملحق شود/ بحران سوریه با مداخله آمریکا، ترکیه و عربستان به مناقشه‌ بین‌المللی تبدیل شد

  آوای شمال/ نشریه ایتالیایی “ایل جیورنال” طی گزارشی به قلم «جیامپائولو روسی» نوشت: روسیه تنها کشوریست که به صورت واقعی با تروریسم به ویژه با گروه تروریستی داعش مبارزه می‌کند و اروپا باید به جای انتقاد از مسکو به آن ملحق شود. اروپا باید بداند که در شرایط کنونی روسیه تنها کشوریست که به طور […]

  آوای شمال/ نشریه ایتالیایی “ایل جیورنال” طی گزارشی به قلم «جیامپائولو روسی» نوشت: روسیه تنها کشوریست که به صورت واقعی با تروریسم به ویژه با گروه تروریستی داعش مبارزه می‌کند و اروپا باید به جای انتقاد از مسکو به آن ملحق شود.

  اروپا باید بداند که در شرایط کنونی روسیه تنها کشوریست که به طور مؤثر با تروریسم مبارزه می‌کند و اروپائیان باید به تلاش‌های مسکو ملحق شود.

  واقعیت این است که مسکو به تنهایی مبارزه با تروریسم را هدایت می‌کند و در این راستا اروپا باید بدون هرگونه تردید و اما و اگری به روسیه پیوسته و به آن ملحق شود.

  این نشریه در ادامه نوشت: اروپائیان اغلب هنوز اتهامات مطرح شده از سوی رسانه‌ها و تحلیلگران غربی را مبنی بر اینکه تنها هدف روسیه از انجام عملیات در روسیه حمایت از «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه است، باور می‌کنند.

  در واقع سوریه از مدت‌ها پیش شریک تاریخی مسکو در خاورمیانه بوده و زمانیکه جنگ داخلی در سوریه با مداخله مستقیم آمریکا، ترکیه و عربستان سعودی به مناقشه‌ای بین‌المللی بدل شد، کاملا عادیست که مسکو طرف متحد خود را بگیرد.

  نشریه جیورینال ادامه داد: از نظر «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه، نابودی گروه تروریستی داعش که همچون «بمبی تأخیری» خطر انفجار آن در آسیای مرکزی و روسیه وجود دارد، یکی از اولویت‌های امنیت ملی است و اروپا باید برای مبارزه با آن به مسکو ملحق شود.

   

   

  روسیه از روز ۳۰ سپتامبر مصادف با ۸ مهرماه با مجوز پارلمان این کشور و به درخواست دولت سوریه حمله هوایی گسترده به مواضع گروه‌های تروریستی داعش را در سوریه آغاز کرد و از آن زمان تاکنون بیش از ۲۰۰۰ موضع داعش و دیگر گروه‌های تروریستی فعال در سوریه را هدف قرار داده‌ است.

  حملات هوایی روس‌ها علیه مواضع داعش، مراکز نظامی و فرماندهی، کمپ‌های آموزشی، مراکز ارتباطی و حمل‌نقل و همچنین انبارهای سلاح‌ها و مهمات متعلق به این گروه تروریستی را هدف قرار می‌دهند.

  این در حالیست که ائتلافی متشکل از کشورهای غربی و عربی به رهبری آمریکا که از یک سال پیش در سوریه انجام عملیات ضدداعش را آغاز کرده بودند، موفقیتی در عقب راندن این گروه به دست نیاورده‌اند. 

  مسکو منتقد حملات ائتلاف آمریکایی است و می‌گوید واشنگتن در طول یک‌ سال گذشته تنها وانمود کرده مواضع تروریست‌ها را بمباران کرده است.

  در مدت زمانی که از عملیات روسیه در سوریه می‌گذرد،‌ مقامات و رسانه‌های غربی هجمه گسترده‌ای را علیه عملیات مسکو به راه انداخته‌اند.

   

  برچسب ها :

  نظرات