آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 24 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 3758
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ دی, ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تحلیل روزنامه آمریکایی از موضع هسته ای اصلاح طلبان

  آوای شمال/ روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس تایمز» در گزارشی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران نوشت که اصلاح‌طلبان از جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ناخشنودند. این روزنامه آمریکایی سپس به سخنرانی روز یکشنبه «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران اشاره کرد که در یک کنفرانس اقتصادی ابراز تأسف کرده است که «اقتصاد در انزوا از باقی جهان نمی‌تواند توسعه یابد». این گزارش […]

  آوای شمال/ روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس تایمز» در گزارشی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران نوشت که اصلاح‌طلبان از جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ناخشنودند.

  این روزنامه آمریکایی سپس به سخنرانی روز یکشنبه «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران اشاره کرد که در یک کنفرانس اقتصادی ابراز تأسف کرده است که «اقتصاد در انزوا از باقی جهان نمی‌تواند توسعه یابد».

  این گزارش با اشاره به این اظهارات نوشت، روحانی اولین رئیس‌جمهور ایران نیست که درباره کارشکنی‌های مجلس و دیگر بخش‌های دولتی همچون قوه قضائیه‌ و سرویس‌های امنیتی گله‌مند است.

  این گزارش سپس ادامه داد در کنفرانسی که ماه دسامبر در دانشگاه تهران برگزار شد نشان داد که اصلاح‌طلبان به شدت از هزینه‌های مخرب جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران انتقاد دارند.

  لس‌‌آنجلس‌تایمز به نشستی اشاره کرد که در ماه دسامبر در دانشگاه تهران با حضور صادق زیباکلام٬ احمد شیرزاد و داود هرمیداس باوند و در نقد برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی برگزار شده بود.

  صادق زیباکلام در این نشست گفته بود «موضوع هسته‌ای» بیشتر از جنگ هشت ساله ایران با عراق به کشور ضربه وارد کرده و احمد شیرزاد هم اظهار کرده بود که از «چاه هسته‌ای آبی در نمی‌آید.»

  این روزنامه آمریکایی با استناد به حرفهای شیرزاد و زیباکلام نوشت که مفسران غربی برای مدتها بر این فرضیه پایبند بودند که مسیر هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران از حمایت پایدار مردم ایران برخوردار است ولی در حال حاضر انتقاد از این برنامه توسط نمایندگانی از یک حزب پرطرفدار و محبوب ایران (اصلاح‌طلبان) گواهی بر بنیان متزلزل موضع هسته‌ای مقامات ایرانی است.

  برچسب ها :

  نظرات