آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37520
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ آبان, ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دیروز در سوریه چه گذشت

  مهر تأیید سازمان سلاح‌های شیمیایی بر استفاده داعش از گاز خردل/«الدغمشلیه» در آستانه آزادسازی/تأکید پارلمان اروپا بر نقش سازنده ایران در حل موضوع سوریه

  آوای شمال/ اظهارات رئیس پارلمان اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه نقش ایران برای حل و فصل مسائل سوریه بسیار عمده است، تأیید سازمان سلاح‌های شیمیایی بر استفاده داعش از گاز خردل در سوریه، روستای «الدغمشلیه» استان «لاذقیه» سوریه در آستانه آزادسازی کامل، گزارشی درباره راه‌های پیش روی ارتش سوریه در «حلب»، حضور استرالیا در مذاکرات […]

  آوای شمال/ اظهارات رئیس پارلمان اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه نقش ایران برای حل و فصل مسائل سوریه بسیار عمده است، تأیید سازمان سلاح‌های شیمیایی بر استفاده داعش از گاز خردل در سوریه، روستای «الدغمشلیه» استان «لاذقیه» سوریه در آستانه آزادسازی کامل، گزارشی درباره راه‌های پیش روی ارتش سوریه در «حلب»، حضور استرالیا در مذاکرات وین، گزارشی درباره گزینه‌های پیش روی آمریکا در سوریه، اظهارات سخنگوی رئیس‌جمهور ترکیه مبنی بر اینکه مشکلی با حضور روسیه در سوریه نداریم، اظهارات رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اینکه تقلیل مسائل بحرانی منطقه به «بشار اسد» اشتباه راهبردی است و اظهارات رئیس تشخصی مصلحت نظام مبنی بر اینکه بدون ایران امکان دستیابی به راه حل سیاسی برای سوریه نیست، بخشی از مهمترین اخبار عرصه میدانی و سیاسی سوریه در روز گذشته است.

  مشروح اخبار به شرح زیر است.

  تحولات میدانی

   

  سازمان سلاح‌های شیمیایی استفاده داعش از گاز خردل در سوریه را رسما تأیید کرد/احتمال استفاده از گاز کلر در شهر ادلب

  سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی با صدور بیانیه‌ای استفاده از گاز خردل توسط گروه تروریستی داعش در سوریه را رسما تأیید کرد.

  روستای «الدغمشلیه» استان «لاذقیه» سوریه در آستانه آزادسازی کامل

  نیروهای سوری و مقاومت لبنان در راستای آزادسازی مناطق مهم و راهبردی استان «لاذقیه»‌ اکنون در آستانه پاکسازی کامل یکی از روستاهای مهم این استان هستند که تسلط بر آن خطر نفوذ تروریست‌ها را شدیدا کاهش می‌دهد.

  راه‌های پیش روی ارتش سوریه در «حلب»؛ حرکت به سوی «رقه» یا «ریف شمالی»؟

  ارتش سوریه پس از پیشروی در استان حلب اکنون دو راه پیش روی خود دارد؛ یا اینکه به سوی مرکز عناصر داعش در شهر «رقه»‌ برود یا اینکه با عزیمت به ریف شمالی این استان مراکز تجمع تروریست‌ها را محاصره کند.

  تحولات سیاسی

   

  پرسه: استرالیا هم در مذاکرات وین برای حل بحران سوریه شرکت خواهد کرد

  یک روزنامه اتریشی از حضور نماینده استرالیا در نشست آتی وین به منظور حل بحران سوریه خبر داد.

  اعزام نیرو، مهار و مدل افغانستان؛ گزینه‌های پیش روی آمریکا در سوریه

  با توجه به اینکه برخی مباحث در واشنگتن درباره موفقیت یا شکست استراتژی آمریکا در سوریه مطرح است و همچنین مبارزات انتخاباتی نیز در اوج خود قرار دارد، این سوال وجود دارد که چگونه ایالات‌ متحده باید به حضور نظامی روسیه در سوریه پاسخ دهد.

  آنکارا: مشکلی با حضور روسیه در سوریه نداریم

  سخنگوی رئیس‌جمهور ترکیه گفت: آنکارا مشکلی با حضور روسیه در سوریه در صورتی که بخواهد با داعش بجنگد، ندارد.

  حضور ایران در نشست وین به مفهوم عقب‌نشینی درباره سوریه نیست/بدون ایران امکان دستیابی به راه حل سیاسی برای سوریه نیست

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بر حضور فعالانه جمهوری اسلامی ایران در نشست آینده وین درباره سوریه ، با حفظ موازین اعلام شده و رعایت خطوط قرمز تأکید کرد.

  نقش ایران برای حل و فصل مسائل سوریه بسیار عمده است/ تعیین سرنوشت حق هر ملتی است

  رئیس پارلمان اتحادیه اروپا با بیان اینکه مسئله سوریه را نباید به شخص آقای «بشار اسد» مختصر کرد گفت: تعیین سرنوشت توسط هر ملتی جزو حقوق آنان است که نمی‌توان از آن گذشت و باید مردم در هر کشوری برای سرنوشتشان، تصمیم بگیرند.

  تقلیل مسائل بحرانی منطقه به «بشار اسد» اشتباه راهبردی است/ برخی کشورها نمی‌توانند جایگزین رأی مردم سوریه شوند

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسأله سوریه موضوع یک فرد نیست و تقلیل مسائل بحرانی منطقه به «بشار اسد» اشتباه راهبردی است، تاکید کرد: کشورهای دیگر باید تسهیل‌کننده امور سوریه باشند و نمی‌توانند جایگزین رأی مردم در این کشور شوند.

   

  برچسب ها :

  نظرات