آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 8 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37415
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  سرعت عمل خود را در microsoft office بالا ببرید + آموزش

  آوای شمال/ نرم‌افزار word مایکروسافت ابزاری است که بدون شک، گذر تمام کاربران روزی به آن خواهد افتاد، کار کردن با این نرم‌افزار راحت و آسان است اما اگر بخواهید کاربر حرفه‌ایword شوید و خم و چم آن دستتان بیاید نیاز است تا به شورتکات‌های word نیز مسلط شوید تا به کار خود سرعت بخشید، […]

  آوای شمال/ نرم‌افزار word مایکروسافت ابزاری است که بدون شک، گذر تمام کاربران روزی به آن خواهد افتاد، کار کردن با این نرم‌افزار راحت و آسان است اما اگر بخواهید کاربر حرفه‌ایword شوید و خم و چم آن دستتان بیاید نیاز است تا به شورتکات‌های word نیز مسلط شوید تا به کار خود سرعت بخشید، حال همراه ما باشید تا پانزده شورتکات مفید و قدرتمند word را با هم مرور کنیم.
  سرعت عمل خود را در microsoft office بالا ببرید + آموزش
  کاربران ویندوز به خوبی می‌دانند که word مایکروسافت مدت‌های زیادی است در این سیستم‌عامل نقش واژه پرداز تمام و کمالی را ایفا می‌کند، اولین نسخه وُرد در سال ۱۳۶۲ برای سیستم‌عامل داس منتشر شد و اولین نسخه ویندوزی word را در سال ۱۳۶۸ شاهد بودیم.
  این نرم‌افزار واژه‌پرداز توانست از همان آغازِ راه جای پای خود را در بین نرم‌افزارهای ویندوزی محکم کند و با انتشار نسخه‌های جدید کامل و کامل‌تر شود. اکنون بیشتر کاربران، نرم‌افزاری برای واژه‌پردازی به غیر از وُرد سراغ ندارند، سادگی و کارآیی بسیار بالا باعث شده کاربران به راحتی با آن تعامل برقرار کنند.
  این نرم‌افزار محبوب نیز همانند تمامی نرم‌افزارها دارای شورتکات‌هایی (میان‌بر) است که دانستن آنها باعث می‌شود با سرعت بسیار بیشتری به انجام کارهای خود بپردازید. وُرد شورتکات‌های بسیار زیادی دارد، اما در این بحث به ۱۵ شورتکاتی می‌پردازیم که بیشتر از بقیه به کار می‌‌آید.  لازم به ذکر است که شورتکات‌های اشاره شده مربوط به نسخه‌های وُرد ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ است و البته برخی از آنها در نسخه‌های پائین‌تر ورد نیز کاربرد دارند.
  سرعت عمل خود را در microsoft office بالا ببرید + آموزش
  ۱. دسترسی سریع به نوار ریبون word
  مایکروسافت با معرفی نوار ریبون در آفیس ۲۰۰۷ توانست معنا و مفهوم نوار ابزار را دگرگون کند، حال اگر می‌خواهید به این ریبون خوش دست و کارآمد با سرعت بیشتری دسترسی داشته باشید کافی است تا دکمه ALT یا F10 را بفشارید تا حرف اول قسمت‌های تعبیه شده در ریبون نمایش داده شود، در این مرحله برای انتخاب دستور مورد نظر کافی است تا حروف مشخص شده را تایپ کنید. اگر هم خواستید از این حالت خارج شوید به راحتی دکمه Esc را بفشارید.
  ۲. نمایش یا حذف نوار ریبون word
  با این همه تعاریفی که از نوار ریبون وُرد کردیم اگر باز هم احساس می‌کنید با این نوار راحت نیستید به راحتی با فشردن کلید‌های Ctrl +F1 می‌توانید آنرا پنهان یا آشکار کنید.
  ۳. اضافه کردن Hyperlink
  برای گذاشتن پیوند اینترنتی (Hyperlink) کافی است تا از شورتکات Ctrl +K استفاده کنید.
  سرعت عمل خود را در microsoft office بالا ببرید + آموزش
  ۴. باز کردن منوی جستجو
  فشردن دکمه‌های Ctrl و F نیز باعث می‌شود تا قسمت جستجو در نوار ناوبری (Navigation Pane) فراخوانی شود.
  ۵. تقسیم پنجره کاری
  اگر قصد داشتید پنجره‌ای را که در ان کار می‌کنید تقسیم کنید کافی است تا کلید‌های Alt + Ctrl + S  را بفشارید، انتخاب مجدد این شورتکات پنجره ایجاد شده را غیر فعال می‌کند.
  ۶. پاک کردن کامل و سریع یک واژه
  بدون شک با کلید Backspace آشنا هستید، این کلید حرف‌های یک واژه را تک به تک پاک می‌کند، حال اگر قصد دارید کل کلمه‌ را به سرعت پاک کنید، از کلید‌های Ctrl + Backspace استفاده نمایید.
  ۷. تغییر حالت بزرگ یا کوچکتر بودن کاراکترهای انگلیسی
  فشردن کلید‌های Shift و F3 نیز باعث می‌شود تا حالت کلمه‌ نوشته شده شما به حروف بزرگ انگلیسی یا حروف کوچک تغییر کند، ناگفته نماند که این شورتکات تنها برای حروف انگلیسی کارایی دارد.
  ۸. اضافه کردن خط در زیر واژها
  برای گذاشتن خط در زیر کلمات یا به اصطلاح Underline کردن واژه‌های انتخاب شده از کلید‌های Alt + Shift + W استفاده کنید. توجه داشته باشید که این شورتکات شامل حال کلمه‌هایی که بین آنها فاصله وجود دارد نمی‌شود.
  ۹. ایجاد فاصله بین خطوط
  فشردن کلید‌های Ctrl و ۱ نیز باعث می‌شود تا فاصله‌ای بین خطوط ایجاد کنید.
  ۱۰. دو برابر کردن فاصله بین خطوط
  برای دوبرابر کردن این فاصله از کلید‌های ترکیبی Ctrl و ۲ استفاده نمایید.
  سرعت عمل خود را در microsoft office بالا ببرید + آموزش
  ۱۱. یک و نیم برابر کردن فاصله بین خطوط
  کلید‌های ترکیبی Ctrl  و ۵ باعث می‌شود فاصله به ۱.۵ نسبت به حالت اولیه تغییر کند.
  ۱۲. برگشتن به یک مرحله قبل
  اگر در حین کار با وُرد اشتباه کردید، با استفاده از کلید‌های Ctrl و Y روند کار انجام شده را یک مرحله به عقب برگردانید تا اشتباه شما حذف شود.
  ۱۳ اضافه کردن Page Break
  کلید ترکیبی Ctrl و Enter برای اضافه کردن Page Break  استفاده می‌شود. (این گزینه به صورت پیش فرض از هرجایی که آنرا انتخاب کنید صفحه‌ای جدید می‌سازد و نشانگر ماوس را به آن مکان هدایت می کند.)
  ۱۴. بستن سند جاری
  پس از پایان کار با سند جاری که ایجاد کرده‌اید با انتخاب کلید Ctrl و W آنرا می‌توانید ببندید.
  ۱۵ بستن نرم‌افزار word
  اگر کار شما با word به پایان رسیده، کافی است با انتخاب کلید Alt و F4 نرم‌افزار واژه‌پرداز word را ببندید.

  برچسب ها :

  نظرات