آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 11 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37389
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دیلی‌میل:

  هواپیمای مسافربری انگلیس، در «شرم‌الشیخ» هدف حمله موشکی واقع شده است

  آوای شمال/ یک روزنامه انگلیسی مدعی است یک فروند جت مسافربری این کشور با ۱۸۹ مسافر، روز ۲۳ آگوست (برابر با ۱ شهریور) هدف حمله موشکی واقع شده، اما با اقدام به موقع خلبان، از فاجعه جان به در برده است.  گزارش وبگاه روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل» حاکی است خلبان هواپیمای متعلق به شرکت انگلیسی «تامسون […]

  آوای شمال/ یک روزنامه انگلیسی مدعی است یک فروند جت مسافربری این کشور با ۱۸۹ مسافر، روز ۲۳ آگوست (برابر با ۱ شهریور) هدف حمله موشکی واقع شده، اما با اقدام به موقع خلبان، از فاجعه جان به در برده است. 

  گزارش وبگاه روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل» حاکی است خلبان هواپیمای متعلق به شرکت انگلیسی «تامسون ایرویز»، در نزدیکی «شرم‌الشیخ» توانسته با افزایش سرعت پرواز از مسیر موشکی که در فاصله ۱۰۰۰ فوتی هواپیما قرار داشته بگریزد.

  این هواپیما، به سلامت به زمین نشسته و به مسافران پرواز درباره فاجعه‌ای که در شرف وقوع بوده چیزی گفته نشده است.

  به نوشته «دیلی‌میل»، وزارت حمل و نقل انگلیس، تأیید کرده که این حادثه در روز ۲۳ آگوست به وقوع پیوسته است.  

  یک منبع به دیلی‌میل گفت: «در زمان وقوع حادثه، کمک‌خلبان هدایت هواپیما را به عهده داشته، اما خلبان در کابین حاضر بوده و حرکت موشک به سمت هواپیما را دیده است.»

  وی افزود: «او دستور داد هواپیما به سمت چپ حرکت کند تا موشکی که حدوداً ۱۰۰۰ فوت فاصله داشت به آن نخورد.»

  به ادعای این منبع، ۵ خدمه کابین، تنها بعد از فرود از این حادثه مطلع شده‌اند. به خدمه «بهت‌زده» هواپیما پیشنهاد داده شده‌ شب را در مصر بمانند، اما آنها ترجیح داده‌اند به انگلیس برگردند.  

  یک مقام دولت انگلیس به این روزنامه گفت: «در آن زمان گزارش مربوط به این حادثه را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که حمله‌ای انجام نشده و احتمالاً حادثه مورد نظر به مانورهای نظامی متداول ارتش مصر که در آن زمان در آن مناطق انجام می‌شد، ربط داشته است.»

  انتشار این خبر از آن جهت حائز اهمیت است که یک فروند هواپیمای مسافربری روسیه، روز شنبه، اندکی بعد از پرواز از «شرم‌الشیخ» در روستای «قریه» در نزدیکی شبه جزیره سینا سقوط کرد و تمامی ۲۲۴ سرنشین آن جان باختند. 

  گروه تروریستی «داعش» مدعی شد این پرواز را با شلیک موشک سرنگون کرده است؛ ادعایی که مصر و روسیه آن را تکذیب کردند. 

  گزارش روزنامه انگلیسی دیلی‌میل می‌تواند به گمانه‌زنی‌ها درباره دلیل سقوط هواپیمای روسیه، بیفزاید. 

   

  برچسب ها :

  نظرات