آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 11 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37361
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > سیاسی
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  کشاورزی در مازندران نابود شده است/ ضرورت بازنگری در قانون تغییر کاربری‌ها

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته محمودآباد باگرامیداشت روز دانش‌آموز و مبارزه با استکبار جهانی گفت: حضور بی‌نظیر دانش‌آموزان و آحاد مردم جوابی قاطع برای آن‌هایی بود که می‌گفتند پس از اجرای برجام شعار مرگ بر آمریکا باید حذف شود. وی افزود: شعار مرگ بر آمریکا بنا به فرمایش […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته محمودآباد باگرامیداشت روز دانش‌آموز و مبارزه با استکبار جهانی گفت: حضور بی‌نظیر دانش‌آموزان و آحاد مردم جوابی قاطع برای آن‌هایی بود که می‌گفتند پس از اجرای برجام شعار مرگ بر آمریکا باید حذف شود.

  وی افزود: شعار مرگ بر آمریکا بنا به فرمایش امام و رهبری و بر اساس سیاست‌های خصمانه و استکباری آمریکا همیشگی است و به امید آن روز هستیم که دیگر آمریکایی وجود نداشته باشد و وعده الهی محقق شود.

  امام جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: ساده‌ لوحانه است که بگوییم آمریکا تغییر کرده است در حالی که هرجا ظلم و ستم و تروریسم وجود دارد آمریکا است و این یعنی آمریکا همچنان استکبار جهانی است.

  موسوی در ادامه با اشاره به دیدار وزیر امور خارجه و سفیران و مسئولان دفاتر نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور اظهار کرد: فرمایش رهبر معظم انقلاب درباره اصول و راهکار سیاست خارجی ایران برگرفته از قانون اساسی یکی از مهم‌ترین توصیه‌های معظم‌له به دستگاه دیپلماسی بود که با آمدن و رفتن دولت‌ها نباید این اصول و سیاست ها دستخوش تغییر شود بلکه فقط در تاکتیک‌ها و راهبردهای اجرایی دخیل و تأثیرگذار هستند.

  وی حضور ایران در نشست سوریه را نشانه اقتدار ایران اسلامی و نقش تاثیرگذار کشورمان در منطقه دانست و تصریح کرد: این اقتدار در سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و همراهی و همدلی مردم به دست آمده است.

  امام جمعه محمودآباد همچنین با یادآوری مجدد فاجعه منا افزود: رژیم آل سعود همچنان مسئولیت این فاجعه را نپذیرفته است و جهان اسلام باید در موضوع مدیریت حج و خادم‌الحرمین فکری اساسی بکند چرا که آل سعود به دنبال اسلام آمریکایی اسرائیلی هستند اما به فضل خدا به نابودی دچار می‌شوند.

  موسوی ادامه داد: جای تأسف دارد که در بمباران پایگاه گروهک منافقین در عراق که سابقه دیرینه‌ای در اقدامات تروریستی دارد، برای آمریکا مهم است اما در فاجعه منا که بیش از ۶ هزار مسلمان بی‌گناه کشته شدند و انتفاضه مردم مظلوم فلسطین هیچگونه اظهار‌نظری نداشتند.

  وی در بخش پایانی خطبه دوم به حضور رئیس قوه قضائیه در مازندران اشاره کرد و گفت: امیدواریم این حضور گره از مردم مازندران به خصوص در موضوع تغییر کاربری ها باز کند چرا که به معضلی بزرگ تبدیل شده است.

  امام جمعه محمودآباد با ابراز تأسف در نادیده گرفتن کشاورزی در مازندران اظهار کرد: در زمانی که دلار هفت تومان بود، اعتبارات را به مناطق کویری ایران بردند با این بهانه که مازندران باید قطب کشاورزی باشد که امروز همگان شاهد هستیم که محرومیت مازندران از مناطق کویری بیشتر شده است و در واقع محرومیت‌ها زیر انبوه درختانی که در حال نابودی است و دریایی که در حال خورده شدن است، گم شده است.

  موسوی خاطرنشان کرد: بسیاری از زمین‌های کشاورزی در گذشته توسط افراد بانفوذ و صاحب قدرت به ویلاهای زیادی تبدیل شد اما امروز زور مسئولان به کشاورز بیچاره که برای فرزند خود خانه‌ای کوچک ساخته است، می‌رسد و این ظلم آشکاری در حق کشاورزان و مردم مظلوم مازندران است.

  وی با متذکر شدن وضعیت نامطلوب کشاوری در مازندران گفت: مسئولان بروند انبوه برنج کشاورزان را در کارخانه‌ها مشاهده کنند تا متوجه عدم رغبت جوانان مازندرانی به کار کشاورزی شوند.

  امام جمعه محمودآباد در پایان خاطرنشان کرد: تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز فقط خسارت وارد می‌کند و هیچ‌وقت آن خرابه‌ها به زمین کشاورزی تبدیل نمی‌شود از این رو باید به جای تخریب جریمه‌های سنگین بازدارنده در نظر گرفته شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات