آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 9 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37269
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  در گفت‌وگو با «الشرق‌الاوسط»

  «نبیل العربی» برای بهبود روابط کشورهای عربی با ایران شرط گذاشت

  آوای شمال/ «نبیل العربی» دبیرکل اتحادیه عرب در گفت‌وگویی با روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق‌الاوسط» اعلام کرد «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران درخواست بهبود روابط را مطرح کرده و وی (العربی) در پاسخ گفته است تهران ابتدا مداخلاتش را در کشورهای عربی -به تعبیر او- پایان دهد. اظهار نظر درباره سرنوشت «اسد» سخت است العربی در […]

  آوای شمال/ «نبیل العربی» دبیرکل اتحادیه عرب در گفت‌وگویی با روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق‌الاوسط» اعلام کرد «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران درخواست بهبود روابط را مطرح کرده و وی (العربی) در پاسخ گفته است تهران ابتدا مداخلاتش را در کشورهای عربی -به تعبیر او- پایان دهد.

  اظهار نظر درباره سرنوشت «اسد» سخت است

  العربی در ادامه به وسأله سوریه پرداخت و گفت اظهار نظر درباره سرنوشت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه حتی برای کسانی مانند «باراک اوباما» و«ولادیمیر پوتین» سخت است. وی در ادامه بر اهمیت رسیدن به راه‌حل نزدیک برای بحران سوریه پس از نشست «وین» تاکید کرد.

  العربی درباره رد مرحله انتقالی توسط نظام سوریه و درخواست آنها برای یک حکومت ملی گفت: آنها (نظام سوریه) مرحله انتقالی را نمی‌پذیرند اما کشورهایی هستند که می‌توانند در این مورد بر دمشق اعمال فشار کنند که از جمله آنها روسیه و ایران هستند و موضع آنها در این باره مهم است.

  منشور اتحادیه عرب باید تغییر کند

  نبیل العربی درادامه بر ضرورت تغییر منشور اتحادیه عرب تاکید کرد و گفت: سخت است که اکنون با خودروی مدل سال ۱۹۴۵ در خیابان‌های قاهره و دیگر کشورهای عربی رانندگی کرد (در اشاره به عدم تغییر منشور اتحادیه عرب از آن تاریخ تا کنون).

  نتانیاهو نهم ماه جاری (نوامبر) با اوباما دیدار می‌کند

  العربی درباره دیدار نزدیک «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا گفت: پس از اینکه نتانیاهو و اوباما در نهم ماه جاری با هم دیدار کنند ، امور واضح‌تراز گفته‌های واشنگتن خواهد شد.

  امیدوارم در مرحله آخر حل مسأله یمن باشیم

  دبیرکل اتحادیه عرب درباره یمن نیز تصریح کرد: هنگامی که «عادل الجبیر» در بحرین اعلام کرد ما در مرحله آخر حل مسأله یمن هستیم من حضور داشتم و به این موضوع امیدوار هستم.

   

  برچسب ها :

  نظرات