آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 5 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37266
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  در دیدار رؤسای سازمان هواپیمایی ایران و سوریه انجام شد

  امضای سند همکاری ارائه خدمات ناوبری هوایی‌ ایران به سوریه

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، «محمد ایاد زیدان»، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری سوریه با «علی عابدزاده»، رئیس سازمان هواپیمایی ایران، دیدار و گفت‌‌‌وگو کرد. به دنبال سفر رئیس سازمان هواپیمایی کشوری سوریه به ایران که در راستای همکاری‌های فنی و عملیاتی انجام شد، رؤسای سازمان هواپیمایی دو کشور با یکدیگر […]

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، «محمد ایاد زیدان»، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری سوریه با «علی عابدزاده»، رئیس سازمان هواپیمایی ایران، دیدار و گفت‌‌‌وگو کرد.

  به دنبال سفر رئیس سازمان هواپیمایی کشوری سوریه به ایران که در راستای همکاری‌های فنی و عملیاتی انجام شد، رؤسای سازمان هواپیمایی دو کشور با یکدیگر دیدار‌ کردند.

  بنابراین گزارش‌ مشاوره در زمینه طراحی مسیرهای پروازی، آموزش طراحی مسیرهای پروازی به پرسنل هواپیمایی سوریه، آموزش و مشاوره و اجرای کنترل موانع اطراف فرودگاه‌ها، آموزش انکس ۱۴ و مشاوره و آموزش در زمینه اجرای WGS84 (سیستم مساحی و برداشت اطلاعات نقشه برداری فرودگاه‌ها)، از جمله اهداف این سفر به شمار می‌رود.

  همچنین مشاوره و آموزش جهت انتقال از سیستم ارائه خدمات اطلاعات هوانوردی (AIS) به سیستم مدیریت اطلاعات هوانورد‌ی (AIM)، مشاوره در زمینه تعمیر و نگهداری سامانه‌های ارتباطی و ناوبری و مشاوره در خصوص بازنگری در ساختار سازمان هواپیمایی کشوری سوریه در زمینه جداسازی وظایف حاکمیتی و فعالیت‌های ارائه دهندگان خدمات ناوبری هوایی، از دیگر اهداف این سفر به شمار می‌رود.

  در این دیدار سند همکاری ارائه خدمات ناوبری هوایی ایران و سوریه بین رؤسای سازمان هواپیمایی کشوری دو طرف به امضا رسید.

  ‌در سال گذشته سازمان هواپیمایی کشوری ایران کمک‌های آموزشی در حوزه‌های خدمات ناوبری هوایی شامل آموزش سیمولاتور رادار و برج مراقبت پرواز برای کنترلرهای کشور سوریه ارائه کرد.

  به دنبال درخواست کشور سوریه دوره‌های بازآموزی مراقبت پرواز در هفت هفته به صورت همزمان در سیمولاتورهای برج و رادار برگزار می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات