آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ , Sunday 5 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37229
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > اقتصادی > سیاسی
 •   

  فیاضی مطرح کرد

  لزوم برخورد با دانه درشت‌های زمین‌خواری در مازندران / جهادکشاورزی مسئول تخریب شده است

  آوای شمال/ عبدالوحید فیاضی عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، اظهار کرد: امروز روز باشکوهی برای ایران است و باید تأسف خورد برای کسانی که می‌گویند که برجام شروعی برای پایان شعار مرگ بر آمریکاست. وی افزود: همان‌طوری که امام راحل فرمودند دشمنی ملت ایران […]

  آوای شمال/ عبدالوحید فیاضی عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، اظهار کرد: امروز روز باشکوهی برای ایران است و باید تأسف خورد برای کسانی که می‌گویند که برجام شروعی برای پایان شعار مرگ بر آمریکاست.

  وی افزود: همان‌طوری که امام راحل فرمودند دشمنی ملت ایران با آمریکا براساس تجربه ملت در مستکبر بودن آمریکاست و حذف این شعار را باید به‌عنوان یکی از کمین‌گاه‌هایی فرض کنیم که دشمن به‌ دنبال آن است.

  نماینده مردم محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور پرشور دانش‌آموزان و سایر اقشار مردم در راهپیمایی این روز، گفت: شعار مرگ بر آمریکا به دلیل خوی وحشی‌گری آن‌ها همچنان ادامه دارد.

  فیاضی در ادامه به سفر رئیس قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی مازندران موضوع کشاورزی یا توسعه کشاورزی است که در واقعیت به نابودی کشاورزی در مازندران منجر شده است.

  وی خاطرنشان کرد: در سال ۵۷ متوسط سن کشاورز ۳۵ سال بود اما امروز این متوسط به ۵۷ سال رسیده و این یعنی دیگر جوانان این منطقه تمایلی به کشاورزی ندارند چرا که کشاورزی دیگر جاذبه‌ای ندارد.

  نماینده مردم محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی مشکلاتی همچون کمبود آب، عدم حمایت و نخریدن محصول را از جمله دلایل عدم رغبت به کشاورزی عنوان کرد و بیان داشت: کارخانه‌ها مملو از برنج کشاورزان است و امروز کشاورز نیاز به فروش این برنج برای امور خود است و اینکه ما جای گرم بنشینیم و بگوییم تخریب کنید، دردی را دوا نمی کند.

  فیاضی برخورد دوگانه و سیاست یک بام و دو هوا در برخورد با ساخت‌وسازها و تخریب را مورد انتقاد قرار داد و اظهار کرد: تمام پرونده‌های تغییر کاربری افراد به اندازه یک تغییر ۲۰۰ هکتاری شرکت بهدشت و چندین تغییر کاربری در روستای زنگی‌کلای محمودآباد و چمستان نیست و سوال اینجاست که چرا کسی سراغ آن‌ها نمی رود.

  وی ادامه داد: اگر تخریب ساخت‌وساز غیرمجاز به‌عنوان تنبیه در نظر گرفته شده است باید برای همه افراد یکی باشد نه اینکه زورمان به افراد کم‌توان برسد و تمام دارایی کشاورز در ساخت منزل برای فرزندش را نابود کنیم.

  نماینده مردم محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد جهاد کشاورزی تصریح کرد: جهاد کشاورزی مسئول خراب کردن شده و به موضوعاتی همچون آموزش، ترویج و انهار اصلا توجهی ندارند اما در زمان تخریب حاضر هستند.

  فیاضی با بیان اینکه کشاورزی که در هر هکتار ۵ میلیون درآمد دارد قادر به زندگی کردن نیست، افزود: این حقایق حوزه کشاوری مازندران است و باید به این بخش توجه جدی شود.

  وی در پایان به مشکلات حوزه ثبت در شهرستان اشاره کرد و گفت: نیازمند افزایش فضای ساختمان اداره و همچنین استقرار اداره مستقل در سرخ‌رود هستیم و درجه انتظامی شهرستان با توجه به حضور گردشگران در ایام تعطیلات نیاز به افزایش دارد که امیدواریم با حضور رئیس قوه‌قضائیه شاهد این کارهای بزرگ باشیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات