آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ , Tuesday 10 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 37064
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  آن سوی تالار شیشه‌ای بورس

  کاهش ۸۶ واحدی شاخص کل/ رفت و برگشت نماگرها در کانال نزولی

  آوای شمال/ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه ۱۱ آبان ماه ۹۴ با کاهش ۸۶ واحدی به رقم ۶۲ هزار و ۸۵۵ واحد رسید. شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات امروز این بازار با ۳۴ واحد افت عدد ۲۴ هزار و ۵۹۲ واحد را تجربه کرد. شاخص […]

  آوای شمال/ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه ۱۱ آبان ماه ۹۴ با کاهش ۸۶ واحدی به رقم ۶۲ هزار و ۸۵۵ واحد رسید.

  شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات امروز این بازار با ۳۴ واحد افت عدد ۲۴ هزار و ۵۹۲ واحد را تجربه کرد.

  شاخص سهام آزاد شناور اما با افت ۶۱ واحدی در ۷۰ هزار و ۳۳ واحد ایستاد.

  شاخص بازار اول هم در این بازار در حالی با کاهش ۹۵ واحدی به عدد ۴۳ هزار و ۸۲۰ واحد رضایت داد که شاخص بازار دوم با ۸ واحد کاهش به رقم ۱۳۸ هزار و ۴۳۶ واحد دست یافت.

  همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با یک واحد کاهش روی عدد ۶۹۷ واحد ایستاد.

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی سه شرکت ملی صنایع مس ایران با ۹۵ واحد، پتروشیمی پردیس با ۲۵ واحد و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۱۸ واحد کاهش بیشتری تاثیر منفی را در محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

  در عین حال نماد معاملاتی سه شرکت مخابرات ایران با ۱۶ واحد، ایران خودرو با ۱۴ واحد و نفت بهران با ۱۱ واحد افزایش بیشتری تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

  به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۸۲۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۴ هزار و ۹۴۶ نوبت خرید و فروش بود.

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان تهران، سایپا دیزل، صنایع کاشی و سرامیک سینا، کمباین‌سازی ایران، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، نفت پاسارگاد از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌ صنایع شیمیایی رنگین متوقف شد.

  به گزارش فارس، امروز بورس تهران اگرچه کار خود را با شروعی مثبت آغاز کرد، اما در میانه بازار پس از واگذاری سنگین صف‌های خرید سهام از سوی سهامداران اغلب حقوقی در گروه خودرویی‌ها و نیز تلاش برای نقد کردن دارایی‌ها در نماد معاملاتی شرکت‌های بزرگ به یکباره شاخص بورس در مدار نزولی طی معاملات امروز بیش از ۱۳۳ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۶ میلیارد تومان در نماد معاملاتی ایران خودرو معامله شد .

  در حالی که با عرضه ۱۲۰ میلیون سهمی از سوی سهامدار حقوقی این شرکت صف خرید میلیونی آن به طور کامل واگذار و روند معاملات سهام در این نماد روی نقطه تعادل قرار گرفت.

  به گزارش فارس، امروز معاملات کد به کد در نمادهای معاملاتی پربیننده بازار همچنان از سوی حقوقی‌ها ادامه داشت به طوری که در نماد معاملاتی بانک پاسارگاد بیش از ۴۰ میلیون سهم به ارزش ۵ میلیارد تومان از سوی بازارگردان این سهم به کد شرکت‌های تابعه جابه‌جا شد.

  در بازار خرده‌فروشی این سهم نیز ۳۳۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴۳ میلیارد تومان از سوی حقوقی روی قیمت صفر تابلو جابه‌جا شد.

  امروز در نماد معاملاتی پتروشیمی مبین نیز ۲۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۷٫۵ میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده به کد شرکت‌های تابعه منتقل شد.

  در نماد معاملاتی تاپیکو نیز ۲۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان از سوی حقوقی به شرکت‌های تابعه منتقل شد.

  در نماد معاملاتی فولاد مبارکه اصفهان اما ۱۹٫۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان از سوی حقوقی کد به کد شد، همچنین در نماد معاملاتی پتروشیمی جم ۳ میلیون سهم به ارزش ۲ میلیارد تومان از سوی سهامدار حقوقی کد به کد شد.

  همچنین ۱۳٫۵ میلیون برگه حق تقدم خرید سهام شرکت توسعه اقتصادی آرین به ارزش بیش از ۲۴ میلیارد تومان  به قیمت هر سهم ۱۸ ریال تهاتر شد.

  به گزارش فارس،‌ در بازارهای جهانی نیز اعلام کاهش رتبه اعتباری کشور عربستان از سوی موسسه استاندارد اندپورز باعث شد تا علاوه بر افزایش نگرانی‌ها در بورس‌های عربی بازارهای سهام آسیا در روندی منفی کار خود را آغاز کنند.

  به گزارش فارس، انتظار می‌رود معامله‌گران بازار سهام فردا با جابه‌جایی بازارگردانی سهام در نماد معاملاتی گروه‌های مخابراتی و بانکی روند متعادل اما رو به مثبتی در بازار سهام شاهد باشند.

   

  برچسب ها :

  نظرات