آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ , Sunday 5 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 36964
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  در همایش سفرا و روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور

  ظریف: منتظر بازگشت رکن آبادی هستیم/ پیش بینی‌های لازم برای عدم تکرار حادثه منا را در دستور کار داریم

  آوای شمال/ همایش سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با تجلیل از خانواده‌های دیپلماتهای جانباخته کشورمان در حادثه منا آغاز به کار کرد. در این مراسم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، معاونین وزیر، مدیران کل وزارت امور خارجه، سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور […]

  آوای شمال/ همایش سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با تجلیل از خانواده‌های دیپلماتهای جانباخته کشورمان در حادثه منا آغاز به کار کرد.

  در این مراسم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، معاونین وزیر، مدیران کل وزارت امور خارجه، سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و خانواده‌های دیپلمات‌های جانباخته در حادثه منا شامل خانواده‌های مرحوم حسینی مقدم، آقائی پور و فهیما حاضر بودند.

  ظریف با ابراز تسلیت و همدردی با خانواده جانباختگان حادثه منا و با اشاره به جایگاه همکاران جانباخته در وزارت امور خارجه اظهار داشت: همکاران جانباخته از بهترین، مخلص‌ترین و وظیفه شناس‌ترین همکاران در خانواده وزارت امور خارجه بودند که جایگاه و اهداف ارزشمندشان در مجموعه وزارت امور خارجه حفظ و ادامه خواهد یافت.

  وی گفت: ما و خانواده رکن آبادی منتظر بازگشت وی هستیم و امیدواریم هر چه زودتر سرنوشت ایشان برای ما مشخص شود.

  ظریف در خصوص حادثه منا افزود: ما در دستگاه دیپلماسی شناسایی عوامل مقصر، چگونگی اتخاذ تدابیر لازم برای احقاق حقوق جانباختگان و اتخاذ پیش بینی لازم برای جلوگیری از وقوع اینگونه رویدادها در اجرای حج امن برای سالهای آینده را در دستور کار داریم.

  وی تصریح کرد: مهمترین هدف ما این است که حجاج ما که هر سال به حج مشرف می‌شوند با آرامش به این سفر معنوی بروند و برگردند.

  ظریف بر لزوم تعیین وضعیت بقیه مفقودان حادثه منا تاکید کرد.

  در این مراسم فرزند احمد فهیما دیپلمات جانباخته در حادثه منا با ذکر خاطراتی از پدر خود در مراسم حج فضای عاطفی را در همایش سفرا و روسای نمایندگی‌ها حاکم کرد.

  همچنین در پایان وزیر امور خارجه کشورمان با اعطای هدایایی از اعضای خانواده‌های دیپلمات‌های جانباخته و مفقود شده در حادثه منا تقدیر و تمجید کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات