آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 3694
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ دی, ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۸
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  استیلی: دادستانی هنوز پولم را نداده، جواب اعتمادم را اینگونه گرفتم

  آوای شمال/ حمید استیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد مسائل مختلف پیرامون راه‌آهن و موارد دیگر به سوالات پاسخ داد. کار شما با باشگاه راه‌آهن به کجا انجامید؟ همچنان پیگیر هستم اما به جایی نرسیده‌ام. این همه هزینه در این باشگاه داشته‌ایم و به دنبال این هستیم از راه قانونی این هزینه‌ها […]

  آوای شمال/ حمید استیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد مسائل مختلف پیرامون راه‌آهن و موارد دیگر به سوالات پاسخ داد.

  کار شما با باشگاه راه‌آهن به کجا انجامید؟

  همچنان پیگیر هستم اما به جایی نرسیده‌ام. این همه هزینه در این باشگاه داشته‌ایم و به دنبال این هستیم از راه قانونی این هزینه‌ها برگشت داده شود.

  صحبت از انحلال تیم‌های پایه راه‌آهن شده است!

  باور این اتفاق برایم بسیار سخت و نمی‌دانم آیا واقعا دادستانی این تصمیم عجیب را اتخاذ کرده یا نه. منحل کردن تیم‌های پایه راه‌آهن یعنی آواره کردن حدود ۲۰۰ فوتبالیست جوان و آینده‌دار که مشخص نیست در صورت رخ دادن این اتفاق چه بلایی بر سر خودشان خواهند آورد. ما در تیم‌های پایه باشگاه سرمایه‌گذاری کردیم و اگر قرار باشد آنها را آواره کنند باید به خانواده‌هایشان جوابگو باشند. به نظرم این تصمیم اصلا منطقی نیست و باید فکورانه‌تر تصمیم بگیرند.

  انحلال تیم‌های پایه راه‌آهن به نوعی ضربه زدن به فوتبال ایران تلقی نمی‌شود؟

  صددرصد همین‌ طور است. ما در این فصل بهترین بازیکنان را در تمامی رده‌ها به خدمت گرفتیم. اکثر آنها هم از بازیکنان تستی جذب کردیم و دیدید در تیم بزرگسالان در همین مدت کوتاه چه جوانانی شکوفا شدند. همین که نیم فصل به پایان رسید و ۷۰،۸۰ درصد بازیکنان راه‌آهن خواهان داشتند نشان دهنده همه چیز است. چند بازیکن جوان ما را پرسپولیس می‌خواست. حیثیتم را در راه‌آهن گذاشتم تا این جوانان شکوفا شدند. هدف ما این بود که از جوانانی امثال علی علیپور ۵ سال در راه‌آهن بهره ببریم.

  اگر قرار باشد تیم‌های پایه راه‌آهن منحل شوند ظلم به فوتبال کشور است. همه در دولت برای مردم خدمت می‌کنند و انتظار می‌رود تصمیمات نیز در همین راستا باشد نه اینکه ۲۰۰ جوان و نوجوان را آواره کنند. آقایان تصمیم گیرنده کمی به عواقب این کار فکر و بعد تصمیم منطقی اتخاذ کنند. برای باشگاه راه‌آهن سال‌ها زحمت کشیده شده و نباید با یک تصمیم نادرست همه این زحمات را به باد داد.

  منتقدان اعتقاد دارند بازیکنانی امثال علیپور و برزای نمی‌توانند در پرسپولیس موفق باشند، نظر شما که مربی آنها بوده‌اید؛ چیست؟

  این دو بازیکن از بااستعدادترین بازیکنان راه‌آهن بودند که هنوز با من در تماس هستند. اگر در راه‌آهن با این جوانان ادامه می‌دادیم کارایی آنها خیلی بیشتر می‌شد که شرایط فراهم نشد. به هر حال بازی در پرسپولیس با بازی در راه‌آهن خیلی متفاوت است. در پرسپولیس غیر از اینکه بازیکن باید از نظر فنی رشد کرده باشد از لحاظ روحی و روانی و همچنین اخلاقی نیز به اندازه کافی رشد کند. آرزو می‌کنم این دو جوان در پرسپولیس با درخشش خود مرا سربلند کنند.

  درباره حضور کریمی در پرسپولیس چه نظری دارید؟

  به واسطه چند سال کار با کریمی به خوبی از او شناخت دارم و همواره از وی به عنوان یکی از با اخلاق‌ترین‌های ورزش یاد کرده‌ام. باید قدر امثال کریمی را بدانیم و در بهترین جاها از او استفاده کنیم. خود کریمی هم اگر دوست دارد وارد عرصه مربیگری شود باید مدارج ترقی را طی کند و چنانچه به مسائل مدیریتی نیز علاقمند است باید دوره‌های لازم در این زمینه را هم پشت سر بگذارد تا در کارش موفق باشد. کار کردن در کنار کی‌‌روش برای کریمی تجربه خیلی خوبی بود اما نمی‌دانم چرا همکاری آنها ادامه پیدا نکرد.

  قبلا گفته بودید به خاطر برنامه‌ریزی‌تان در راه‌آهن تا ۵ سال دیگر هم به کار کردن در پرسپولیس فکر نمی‌کنید، الان هم همین نظر را دارید؟

  مسلما آن موقع شرایط فرق می‌کرد که آن حرف را زدم. در حال حاضر برای پرسپولیس آرزوی موفقیت دارم و در مورد خودم نیز باید بگویم که دنبال این هستم هر چه سریع‌تر تکلیفم با تیم راه‌آهن مشخص شود.

  پشیمان نیستید در راه‌آهن آن همه هزینه کردید؟

  به واسطه اعتمادی که به دادستانی داشتم مبلغ ۷ میلیارد در تیم راه‌آهن هزینه کردیم. در حال حاضر خواهشم از مقامات این است که هر چه زودتر مشکل ما را حل و ما را از بلاتکلیفی خارج کنند. به دادستانی اعتماد کردیم که جلو آمدیم و هدف‌مان هم خدمت به جوانان و فوتبال ایران بود اما جواب اعتمادم را اینگونه دادند.

  برچسب ها :

  نظرات