آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 3594
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ دی, ۱۳۹۳ - ۰۶:۵۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  خروج نیروهای نظامی ناتو از افغانستان زمینه ساز شکل گیری فرصتهای جدید

  آوای شمال/ در دومین دور مذاکرات رسمی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان، طرفین ضمن تاکید بر اتخاذ راهکارهای امنیتی بومی، خواستار توسعه ظرفیت های دوجانبه و منطقه ای برای مقابله مشترک با پدیده های تهدیدآمیز جدید شدند. شمخانی در این دیدار خروج […]

  آوای شمال/ در دومین دور مذاکرات رسمی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان، طرفین ضمن تاکید بر اتخاذ راهکارهای امنیتی بومی، خواستار توسعه ظرفیت های دوجانبه و منطقه ای برای مقابله مشترک با پدیده های تهدیدآمیز جدید شدند.

  شمخانی در این دیدار خروج نیروهای نظامی ناتو از افغانستان را زمینه ساز شکل گیری فرصتهای جدید همکاری دو جانبه عنون کرد و با اشاره به ضرورت فعال سازی کمیته های تخصصی به منظور اجرایی نمودن سند همکاری مشترک میان نهادهای عالی امنیتی ایران و افغانستان اظهار داشت: تغییر ماهیت تهدیدات منطقه ای و بین المللی، ضرورت اتفاق نظر کشورهای منطقه به منظور اتخاذ راهبردهای جدید و متناسب را اجتناب ناپذیر نموده است.

  وی افزود: تولید و قاچاق مواد مخدر به محل اصلی تامین مالی گروههای تروریستی تبدیل شده است و این موضوع متاسفانه با هدایت برخی کشورهای فرامنطقه ای در طول دوران حضور نظامی خود در افغانستان گسترش یافته است.

  دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: عدم توجه کافی و تاخیر در اتخاذ راهکارهای مقابله با روند فزاینده تروریسم، منجر به ظهور نسل جدیدی از تهدیدات غیر قابل پیش بینی خواهد شد.

  حنیف اتمر نیز ضمن تشکر از میزبانی شایسته دولت و مردم ایران از میلیون ها مهمان افغانی در کشورشان، خواستار تداوم همکاری مشترک برای ایجاد امنیت پایدار در مرزها و کمک به مبارزه با تروریسم و ترانزیت مواد مخدر شد.

  اتمر تاکید کرد: فضا و خاک افغانستان تحت هیچ شرایطی علیه کشورهای همسایه از جمله ایران بزرگ مورد استفاده قرار نخواهد گرفت و اگر بدون اطلاع کابل چنین رخداد ناخوشایندی صورت گیرد به طور قطع بر تداوم همکاری افغانستان با کشور متخلف تاثیر منفی خواهد داشت.

  برچسب ها :

  نظرات