آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ , Saturday 20 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 3584
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ دی, ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  سرخ‌‌رود منطقه نمونه گردشگری”ساحل سبز” مازندران است

  آوای شمال/ شهردار شهر ساحلی سرخ‌رود با اشاره به اجرای موفق و ارائه خدمات مطلوب به مسافران در طرح ساماندهی سواحل تصریح کرد:دریافت نمره قبولی از سوی بازرسان وزارت کشور و همچنین تقدیر استاندار و معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران نشان از عزم و اراده مدیریت شهری سرخ‌رود در توجه به ساحل دارد. سید محمد […]


  آوای شمال/ شهردار شهر ساحلی سرخ‌رود با اشاره به اجرای موفق و ارائه خدمات مطلوب به مسافران در طرح ساماندهی سواحل تصریح کرد:دریافت نمره قبولی از سوی بازرسان وزارت کشور و همچنین تقدیر استاندار و معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران نشان از عزم و اراده مدیریت شهری سرخ‌رود در توجه به ساحل دارد.

  سید محمد مهدی موسوی نژاد خاطرنشان کرد: شهرداری سرخ‌رود به عنوان سرآمد شهرداری‌های مازندران در بهره‌مندی از فن‌آوری روز با جمع آوری و پاکسازی سواحل با استفاده از دستگاه ساحل‌روب به عنوان ساحلی زیبا مورد توجه مسافران بوده است.

  وی با بیان اینکه عدم تثبیت مالکیت در بحث مدیریت سواحل بزرگترین مشکل پیش روی ماست، اظهار داشت: شهرداری سرخ‌رود یک سایت گردشگری بسیار مناسب در قسمت شمال شرقی رودخانه شهر سرخ‌رود واقع در نبش ساحل در نظر گرفته و برای واگذاری آماده نمود که طی جلسات متعدد در حال بررسی صلاحیت و توانمندی سرمایه‌گذاران فعال در این بخش می باشد.

  موسوی‌نژاد از شهر سرخ‌رود به عنوان یک شهر موفق در جذب سرمایه‌گذاران نام برد و گفت: حضور گسترده بخش خصوصی و احداث فضای اقامتی و تفریحی از سوی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در شهر سرخ‌رود به نسبت سایر شهرهای ساحلی منحصر‌به‌فرد بوده و مسافران با توجه به تحول عمومی در ساختار فضای شهری سرخ رود بر این مهم صحه گذاشته‌اند.

  شهردار شهر ساحلی سرخ‌رود گفت: سرخ‌رود به عنوان شهر پایلوت در مازندران با توجه به عملکرد مناسب مدیریت شهری در حوزه ایجاد و تأمین زیرساخت مناسب توانسته است آرامش و اعتماد بخش خصوصی برای مشارکت و سرمایه‌گذاری را تأمین و تضمین کند.

  موسوی‌نژاد با اشاره به بلاتکلیفی سرمایه‌گذاران و درگیری در بروکراسی اداری در مراجعه به چندین اداره کل متولی حوزه دریا جهت دریافت مجوزهای مربوطه گفت: برای توسعه مشارکت بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذار باید به‌صورت کمیته‌ای و ستادی با حضور دستگاه‌های متولی و مجری طرح‌ها مطرح و تصمیم‌گیری صورت پذیرد.

  وی اذعان داشت: در غیر این صورت هیچ تضمینی برای اجرای موفق طرح‌های گردشگری و توریستی نیست.

  موسوی‌نژاد اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی استانداری مازنداران، شهر سرخ‌رود به همراه چند شهر دیگر مازندران به عنوان شهری نمونه در حوزه گردشگری با عنایت به بایر بودن ۳۰ درصد اراضی ساحلی به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری مازندران در نمایشگاه بین‌المللی صنعت گردشگری کشور قطر بزودی معرفی می‌شود.

  شهردار سرخ‌رود از مطالعه و برنامه‌ریزی برای ۳ کیلومتر ساحل شهری به عنوان منطقه نمونه گردشگری”ساحل سبز” خبر داد و گفت: با توجه به تکمیل شدن نزدیک‌ به به ۸۰ درصدی این طرح، مطالعات موضوع فوق در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح می‌شود.

   

   

  برچسب ها :

  نظرات