آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ , Wednesday 16 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34434
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مهر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  بورس با شاخص‌های منفی به تعطیلات رفت/ افت ۸۰ واحدی شاخص

  آوای شمال/ شاخص کل قمیت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۸ مهر ماه ۹۴، با افت ۸۰ واحدی به عدد ۶۱ هزار و ۴۹۸ واحد رسید. شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات امروز این بازار با افت ۳۱ واحدی رقم ۲۴ هزار و ۹۰ واحد را تجربه […]

  آوای شمال/ شاخص کل قمیت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۸ مهر ماه ۹۴، با افت ۸۰ واحدی به عدد ۶۱ هزار و ۴۹۸ واحد رسید.

  شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات امروز این بازار با افت ۳۱ واحدی رقم ۲۴ هزار و ۹۰ واحد را تجربه کرد.

  شاخص سهام آزاد شناور نیز با ریزش ۱۷۲ واحدی عدد ۶۸ هزار و ۱۰۶ واحد را به نمایش گذاشت.

  همچنن شاخص بازار اول با ۶۶ واحد کاهش به رقم ۴۲ هزار و ۷۶۴ واحد دست یافت و شاخص بازار دوم با کاهش ۱۱۸ واحدی عدد ۱۳۶ هزار و ۷۰ واحد را تجربه کرد.

  همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کمتر از ۵ واحد کاهش عدد ۶۷۷ واحد را تجربه کرد.

  براساس این گزارش ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۴۲ هزار میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۲۶۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۳ هزار و ۶۱۷ نوبت داد و ستد بود.

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی سه شرکت بانک ملت با ۱۴ واحد، فولاد خوزستان با ۹ واحد و ایران خودرو با ۵ واحد کاهش بالاترین تاثیر منفی را در برآورد شاخص کل بورس به دوش کشیدند.

  در عین حال نماد معاملاتی سه شرکت همراه اول با ۹ واحد، ملی صنایع مس ایران با ۶ واحد و سرمایه‌گذاری غدیر با ۵ واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت را بر محاسبه این نماگر برجای گذاشتند.

  به گزارش فارس، امروز نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع شیمیایی فارس و اوراق مشارکت گروه صنعتی بوتان، بیمه کارآفرین و حق تقدم خرید سهام آن از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع و معادن احیاء سپاهان، حق تقدم خرید سهام سیمان شرق‌،‌حق تقدم خرید سهام پتروشیمی پردیس متوقف شدند.

  به گزارش فارس، امروز معاملات کد به کد و بلوکی برخی حقوقی‌های بزرگ در بازار همچنان ادامه یافت هر چند که حجم معاملات بسیار اندک بود.

  طی معاملات روز جاری بیش از ۳۸ میلیون سهم در نماد معاملاتی «رفاه» به ارزش ۱۱ میلیارد تومان از سوی حقوقی در بازار پایه فرابورس به طور یکجا به یک خریدار حقوقی دیگر واگذاشت.

  در نماد معاملاتی پالایش نفت بندرعباس نیز امروز بیش از ۸ میلیون سهم به ارزش ۳ میلیارد تومان از سوی حقوقی کد به کد شد.

  در نماد معاملاتی شرکت‌‌های پتروشیمی شیراز، بانک پاسارگاد و بانک ملت نیز امروز هر یک به میزان ۵ میلیون سهم از سوی حقوقی خود با معاملات درون گروهی روبرو شدند. سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال نیز با تهاتر ۴ میلیون سهمی سهامدار خود به کد شرکت‌های تابعه بود.

  در فرابورس اما امروز نماد معاملاتی حق تقدم خرید سهام بیمه دی شاهد عرضه یک جای این اوراق و خرید آن از سوی سهامدار عمده بود. در این نماد معاملاتی امروز ۵۸۲ میلیون و ۷۹۱ هزار سهم سهام جدید ناشی از افزایش سرمایه بیمه دی به ارزش هر سهم ۵۲ ریال در حالی به مالکیت سهامدار حقوقی درآمد که این سهم در آخرین سابقه معاملاتی خود به ارزش ۲۴۷ ریال به ازای هر سهم قیمت خورده بود.

  در این نماد معاملاتی اعتراض سهامداران مبنی بر حراج حق تقدم سهام بیمه دی از سوی سهامدار حقوقی همواره مورد اعتراض بوده است.

  امروز دارویی‌ها و برخی از شرکت‌های قندی پیشرو نوسانگیران در روز منفی شدن شاخص‌های بودند. در گروه دارویی‌ها امروز انتظار برای انتشار گزارش‌های ۶ ماهه مناسب و در گروه قندی‌ها انتظار برای افزایش نرخ دلار و آثار مثبت ناشی از واردات شکر خام بهانه‌ای برای موج‌سواری سهامداران کوتاه مدت شده است.

  در نماد معاملاتی فولاد خوزستان نیز صحبت‌ها بر سر مدیرعامل جدید این شرکت در حالی همچنان ادامه دارد که کاهش خیره کننده سود عملکردی این شرکت در قیاس با سال‌های گذشته باعث ایجاد نگرانی‌های بسیار در این شرکت برخوردار از مزیت صادراتی شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات