آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34416
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مهر, ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  ۷۰ درصد زندانیان بدهکاران مهریه هستند

  آوای شمال/ سید اسدالله جولایی سه‌شنبه شب در جشن گلریزان ویژه زندانیان جرائم غیرعمد استان کرمان اظهار داشت: جشن گلریزان در سراسر کشور در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و بهتر است، استان کرمان نیز این مراسم را در ماه مبارک رمضان برگزار کند. وی افزود: از خیران استان کرمان که به استان کریمان معروف […]

  آوای شمال/ سید اسدالله جولایی سه‌شنبه شب در جشن گلریزان ویژه زندانیان جرائم غیرعمد استان کرمان اظهار داشت: جشن گلریزان در سراسر کشور در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و بهتر است، استان کرمان نیز این مراسم را در ماه مبارک رمضان برگزار کند.

  وی افزود: از خیران استان کرمان که به استان کریمان معروف است، توقع داریم که به زندانیان جرائم غیرعمد کمک بیشتری کنند.

  جولایی بیان کرد: استان کرمان هر ساله در یکی از اعیاد مبارک جشن گلریزان را برگزار می‌کند و در سال جاری در سالروز تولد امام هادی (ع) و در آستانه عید غدیر این جشن برگزار می‌شود و این را به فال نیک می‌گیریم.

  وی تصریح کرد: از مجموعه جرائم غیرعمد استان کرمان ۱۰۹ نفر بدهکار مهریه هستند که خانواده‌ها باید در زمینه مهریه فرزندان خود توجه ویژه‌ای داشته باشند و در این زمینه فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

  مدیرعامل ستاد دیه گفت: باید در زمینه پیشگیری از جرم تلاش بیشتری صورت گیرد و در سال‌های اخیر بدهکاران مهریه بیشترین زندانیان بدهکاران مالی و دیه در کشور هستند و ۷۰ درصد زندانیان را بدهکاران مهریه تشکیل می‌دهند.

  جولایی عنوان کرد: در شش ماه نخست سال جاری تعدادی از زندانیان استان کرمان آزاد شدند که ۱۵۰ نفر آنها خانم بودند.

  وی خاطرنشان کرد: بسیاری از جوانان که می‌توانند برای جامعه مفید باشند، اکنون به دلیل نپرداختن مهریه در زندان به سر می‌برند و باید در این زمینه فرهنگسازی صورت گیرد و خانواده‌ها باید بدانند مهریه سنگین ضامن خوشبختی فرزندان نیست.

  جولایی افزود: ما در سراسر زندان‌های کشور آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای به زندانیان می‌دهیم تا بد از رهایی از زندان بتوانند، کاری برای خود دست و پا کنند و به زندگی عادی برگردند.

   

  برچسب ها :

  نظرات