آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34413
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مهر, ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  استفاده از هورمون در پرورش مرغ صحت ندارد

  آوای شمال/ محمد یوسفی رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه استفاده هورمون در پرورش مرغ ممنوع است، گفت: هزینه استفاده از هورمون بالاست و برای تولید کننده استفاده از آن صرفه اقتصادی ندارد. وی افزود: با اقدامات اصلاح‌نژاد بر روی نژادهای وارداتی، مرغ سریع‌تر به وزن ایده‌آل مصرف می‌رسد و استفاده از هورمون […]

  آوای شمال/ محمد یوسفی رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه استفاده هورمون در پرورش مرغ ممنوع است، گفت: هزینه استفاده از هورمون بالاست و برای تولید کننده استفاده از آن صرفه اقتصادی ندارد.

  وی افزود: با اقدامات اصلاح‌نژاد بر روی نژادهای وارداتی، مرغ سریع‌تر به وزن ایده‌آل مصرف می‌رسد و استفاده از هورمون برای سرعت بخشی به رسیدن به وزن ایده‌‌ال مصرف به هیچ عنوان صحت ندارد.

  رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور تصریح کرد: در بسیاری از کشورها غالبا مرغ ۳۰ تا ۳۳ روزه به وزن مناسب مصرف می‌رسد، در حالی که در کشورمان بیش از ۴۰ روز طول می‌کشد، تا مرغ به کشتارگاه فرستاده شود.

  یوسفی با بیان اینکه تشکیل «کمپین نخریدن مرغ» هیچ‌گونه تأثیری بر روی میزان خرید مرغ نداشته است، گفت: در روزهای اخیر اتفاقا قیمت مرغ افزایش داشته است و هر کیلوگرم مرغ زنده که در ماه گذشته با قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان خریداری می‌شد، به حدود ۴ هزار و ۷۰۰ تا ۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است.

  وی افزود: هر کیلوگرم گوشت مرغ هم در میدان بهمن تقریبا با قیمت ۶۵۰۰ تا ۶۶۰۰ تومان عرضه می‌شود.

  رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور با بیان اینکه مردم نباید هر مطلبی را که از شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، را باور کنند، گفت: این مطالب را فقط از منابع معتبر باید پذیرفت و نباید به مطالب منتشر شده در منابع غیر رسمی بها داد.

  یوسفی تصریح کرد: دولت باید در رابطه با شایعه‌ پراکنی‌های شبکه‌های اجتماعی که منجر به تشکیل کمپین‌های بی‌پایه و اساس می‌شود، به صورت جدی چاره‌اندیشی کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات