آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34320
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مهر, ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  لزوم فراهم ساختن زمینه توسعه همکاری‌های گسترده‌تر با لهستان/ ظرفیت بالقوه بازار ایران در منطقه برای سرمایه گذاری سودمند

  آوای شمال/ سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت صبح امروز در دیداری که با معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد لهستان در محل وزارت بهداشت داشت بر لزوم گسترش روابط با لهستان تاکید کرد و گفت: بزرگترین سرمایه ایران جوانان و متخصصان ایرانی هستند که علاقمند هستند در زمینه  ارتقای تکنولوژی در ایران تلاش کنند. […]

  آوای شمال/ سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت صبح امروز در دیداری که با معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد لهستان در محل وزارت بهداشت داشت بر لزوم گسترش روابط با لهستان تاکید کرد و گفت: بزرگترین سرمایه ایران جوانان و متخصصان ایرانی هستند که علاقمند هستند در زمینه  ارتقای تکنولوژی در ایران تلاش کنند.

  هاشمی ضمن تشکر از همدردی هیئت لهستانی با ایرانیان به خاطر حادثه منا گفت: ما از شرایط جهان و منطقه که انسان‌های بی‌گناه در آن به کام مرگ کشیده می‌شوند متاثر هستیم و آرزو می‌کنیم همه ملت‌های جهان در صلح و آرامش زندگی کنند.

  وی افزود: افتخار می‌کنیم که میزبان نمایندگان مردمی هستیم که تاریخشان سرشار از آزادمنشی است.

  وزیر بهداشت با تشریح وضعیت بهداشت و درمان کشور و وضعیت آموزشی در حوزه پزشکی برای هیئت لهستانی گفت: اگر چه از نظر تولید علم در منطقه رتبه اول و در جهان رتبه ۱۶ را داریم اما از نظر فناوری با آنچه مطلوب ماست فاصله داریم.

  دکتر هاشمی گفت: ۹۶ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود.

  وی افزود: ما در ایران تقریبا در تمامی گرایش‌های پزشکی افراد متخصص و فوق تخصص تربیت می‌کنیم و از کشورهای منطقه نیز برای تحصیل در زمینه‌های مختلف پزشکی به ایران می‌آیند.

  وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بیش از دو دهه است که در زمینه پیوند کلیه، قلب، پانکراس و روده در منطقه بی‌رقیب هستیم و از بسیاری از کشورهای منطقه برای درمان به ایران می‌آیند. این درحالی است که سال‌ها در تحریم بوده‌ایم.

  هاشمی گفت: ایران همواره به دنبال استفاده صلح‌آمیز هسته‌ای در زمینه سلامت و تولید انرژی بوده است.

  وی با ابراز خرسندی از توافق ایران و ۱+۵ گفت: متاسف هستیم که ۱۲ سال کشور ما را از ابتدایی ترین حقوق و نیاز‌هایش محروم کردند.

  وزیر بهداشت با تاکید بر اجرای کامل توافقات میان دو طرف ابراز امیدواری کرد: زمینه توسعه همکاری‌های گسترده‌تر با لهستان فراهم شود.

  هاشمی گفت: با توجه به ارتباط نزدیک و دوستانه ایران با کشورهای همسایه سرمایه گذاری در ایران بسیار سودمند و اقتصادی خواهد بود و بازار ایران محدود به یک کشور نخواهد بود و به طور مستقیم و غیرمستقیم بازار ۱۵ کشور منطقه را شامل می‌شود.

  وزیر بهداشت بزرگترین سرمایه ایران را جوانان و متخصصین کشور دانست و افزود: متخصصین ما علاقمند هستند در جهت ارتقای تکنولوژی در کشور تلاش کنند.

  یکی از شرکت‌های لهستانی حاضر در جلسه در خصوص همکاری ساخت بیمارستان تخصصی قلب در ایران سخن گفت که وزیر بهداشت نیز گفت: در این زمینه آمادگی کامل داریم که با لهستان همکاری کنیم.

  وزیر بهداشت گفت: پیش از این نیز ما در زمینه تجهیزات از لهستان واردات داشتیم که امیدواریم همکاری‌ها به شکلی مطلوب گسترش یابد.

  وی افزود: ما در زمینه آمبولانس در ایران نیازهایی داریم که امیدوارم بتوانیم در این زمینه نیز با لهستان همکاری داشته باشیم.

  هاشمی در پایان از کشور و دولت لهستان به خاطر همراهی که در دوران سخت تحریم با ملت ایران داشتند، تشکر کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات