آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ , Wednesday 16 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34288
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مهر, ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  کمپینی که هزاران سایت را آلوده کرده است!

  آوای شمال/ کمپین VisitorTracker وب سایت ها را از طریق آسیب پذیری های جدید موجود در پلاگین های نصب شده بر روی وردپرس آلوده می کند. بنا به نظر محققان، هزاران وب سایت به این بدافزار جدید آلوده شده اند که ۹۵ درصد آنها مبتنی بر وردپرس است و از این میان ۱۷ درصد از […]

  آوای شمال/ کمپین VisitorTracker وب سایت ها را از طریق آسیب پذیری های جدید موجود در پلاگین های نصب شده بر روی وردپرس آلوده می کند.
  بنا به نظر محققان، هزاران وب سایت به این بدافزار جدید آلوده شده اند که ۹۵ درصد آنها مبتنی بر وردپرس است و از این میان ۱۷ درصد از لیست سیاه گوگل قرار گرفته است. مدیران وب سایت ها باید اطمینان حاصل کنند که تمامی پلاگین ها به آخرین نسخه آپیدیت شده است.
  کمپینی که هزاران سایت را آلوده کرده است!!
  این کمپین جدید توسط SucuriLabs شناسایی شده و تقریبا از ۲۰ روز پیش شروع به فعالیت کرده است اما نرخ آلودگی وب سایت ها در چند ورز گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.
  بر این اساس از ۱۵ سپتامبر تا ۱۷ سپتامبر نرخ آلودگی‌ها از ۱۰۰۰ وب سایت در روز به ۶۰۰۰ وب سایت در روز افزایش یافته است.
  وب سایت‌ها توسط بدافزار “visitorTracker_isMob” آلوده شده اند و این بدافزار باعث می شود تا بازدیدکنندگان به سمت صفحه‌ای حاوی بسته سوء استفاده Nuclear Exploit Kit هدایت شوند.
  کمپینی که هزاران سایت را آلوده کرده است!!
  این بسته یکی از رایج ترین روش‌های سوء استفاده از وب و حاوی کدهای سوء استفاده از نرم افزاهای مختلف است.بر اساس اطلاعات سایت مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای – ماهر – پس از آن که کاربر به صفحه مخرب وارد شود، بسته سوء استفاده به طور بالقوه سیستم قربانی را بررسی کرده و آسیب پذیریهای اصلاح نشده ای را که می تواند از آن ها سوء استفاده کند، جست‌وجو می کند.
  اگر نرم افزار اصلاح نشده و به روز نشده ای یا آسیب پذیری اصلاح نشده ای یافت شود، سیستم قربانی در معرض خطر قرار می گیرد و به طور بالقوه می تواند منجر به افشای اطلاعات شود.

  برچسب ها :

  نظرات