آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34274
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ مهر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > ورزشی
 •   

  ایران ۱۱۱ هنگ کنگ ۵۶/ فردا، جدال قهرمان با نایب قهرمان آسیا

  آوای شمال/ مرحله دوم بیست و هشتمین دوره مسابقات بسکتبال جام ملت‌های آسیا بامداد امروز آغاز شد و تیم ملی کشورمان مقابل هنگ کنگ به میدان رفت که در این مسابقه با حساب ۱۱۱ بر ۵۶ به برتری رسید. درک بائرمن، سرمربی ایران تیمش را با ترکیب کامرانی، آفاق، صمد نیکخواه، اوشین ساهاکیان و حامد […]

  آوای شمال/ مرحله دوم بیست و هشتمین دوره مسابقات بسکتبال جام ملت‌های آسیا بامداد امروز آغاز شد و تیم ملی کشورمان مقابل هنگ کنگ به میدان رفت که در این مسابقه با حساب ۱۱۱ بر ۵۶ به برتری رسید.

  درک بائرمن، سرمربی ایران تیمش را با ترکیب کامرانی، آفاق، صمد نیکخواه، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی را به میدان فرستاد.

  ملی پوشان کشورمان که دور اول را با اقتدار پشت سر گذاشته بودند، در کوارتر اول مقابل هنگ‌کنگ بازی را خوب آغاز کردند، اما در ادامه کار هنگ‌کنگی‌ها خودی نشان دادند تا این کوارتر ۲۴ بر ۱۶ به پایان برسد.

  در کوارتر دوم هنگ‌کنگی‌ها چیزی برای گفتن نداشتند و در مقابل ۲۲ امتیاز ایران تنها ۴ امتیاز را کسب کردند تا نیمه دوم با حساب ۴۶ بر ۲۰ به پایان برسد.

  کوارتر سوم را ملی پوشان ایران بد آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی ۷ پرتاب سه امتیازی ناموفق داشتند و در دفاع هم آنطور که باید نبودند و هنگ کنگی‌ها پرتاب‌های راه دور و سه امتیازی خود را به راحتی وارد سبد می‌کردند.عملکرد بد ملی پوشان باعث شد که درک بائرمن درخواست وقت استراحت داشته باشد.

  در ادامه کار محمد حسن زاده به جای حدادی وارد میدان شد و بهنام یخچالی و اوشین ساهاکیان و محمد جمشیدی نیز در زمین حضور پیدا کردند ا ترکیب ایران کاملا متفاوت شده و تمرکز تیم بیشتر شود.

  در ثانیه پایانی بازی حساب کار ۷۴ بر ۴۱ بود که حرکت خوب هنگ‌کنگی‌ها و پرتاب خوب سه امتیازی آنها را در کوارتر سوم به امتیاز ۴۴ رساند.

  این کوارتر ۲۸ بر ۲۴ به سود کشورمان قم خورد.

  بائرمن در کوارتر چهارم ترکیب مشایخی، داورپناه، داوری، جمشیدی، ساهاکیان و حسن‌زاده را به  میدان فرستاد. هنگ‌کنگی ها در ابتدای این کوارتر نیز در زیر حلقه و شوت‌های راه دور موفق بودند و چندین امتیاز را کسب کردند.

  ۸ دقیقه مانده بود که بازیکن شماره ۱۲ هنگ کنگ چهارمین پرتاب موفق سه امتیازی خود را وارد سبد ایران کرد تا این تیم به امتیاز ۵۰ برسد. بائرمن در این کوارتر به نفراتی همچون، حدادی، صمد نیکخواه و کامرانی و آفاق استراحت داد.

  ۳ دقیقه و ۳۰ ثانیه تا پایان بازی زمان بود که پرتاب پنالتی اصغر کاردوست ایران را از امتیاز ۱۰۰ عبور داد.

  در ثانیه های پایانی نیز ملی پوشان امتیازآوری خوبی داشتند و در نهایت ۱۱۱ بر ۵۶ به پیروزی رسیدند.

  تیم ملی بسکتبال کشورمان فردا در دومین بازی خود در مرحله دوم ساعت ۷ و ۱۵ دقیقه به مصاف فیلیپین نایب قهرمان دوره گذشته می‌رود. این بازی را می‌توان جدال فینالیست های دوره گذشته نامید.

   

  برچسب ها :

  نظرات