آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34206
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ مهر, ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  سامانه بهداشت ۱۹۰ به منظور تسریع رسیدگی به مطالبات مردم راه‌اندازی می‌شود

  آوای شمال/ محسن فرهادی در هفتمین جشنواره علمی بهداشت محیط اظهار داشت: وزیر بهداشت به مسئله بهداشت محیط بسیار اهتمام داشته به صورتی که هر هفته جلساتی در این رابطه تشکیل می‌شود. وی با اشاره به رویکرد کلی تحول در بهداشت محیط افزود: استفاده و مشارکت بخش خصوصی، همکاری مردم به عنوان خدمات گیرنده بهداشت […]

  آوای شمال/ محسن فرهادی در هفتمین جشنواره علمی بهداشت محیط اظهار داشت: وزیر بهداشت به مسئله بهداشت محیط بسیار اهتمام داشته به صورتی که هر هفته جلساتی در این رابطه تشکیل می‌شود.

  وی با اشاره به رویکرد کلی تحول در بهداشت محیط افزود: استفاده و مشارکت بخش خصوصی، همکاری مردم به عنوان خدمات گیرنده بهداشت محیط همچنین رفع ضعف امکانات و پرسنل از رویکردهای مهم تحول در بهداشت محیط است.

  معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: برای جذب نظرات مردم و توجه بیشتر به مطالبات انها در حوزه سلامت محیط و کار، سامانه ۱۴۹۰ به زودی تغییر یافته و به سامانه بهداشت ۱۹۰ تبدیل می‌شود.

  به گفته فرهادی، سامانه بهداشت ۱۹۰ سمت و سوی سیستم بازرسی‌های مرکز سلامت محیط و کار را به سمت مطالبات مردم پیش می‌برد و در واقع سنگر اصلی مطالبات مردم است.

  وی گفت: سامانه بهداشت ۱۹۰ با سامانه‌هایی همچون ۱۱۰ پلیس و ۱۲۴ اصناف در ارتباط بوده و به سامانه جامع بازرسی‌های مرکز بهداشت محیط و کار نیز متصل می‌شود.

  معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: نیروی انتظامی قول داده که در اتصال سامانه ۱۱۰ با بهداشت ۱۹۰ همکاری داشته باشد تا در مواردی که فعالیت‌های مداخله‌ای ما جنبه حمایت پلیس را داشته باشد، نیروی انتظامی بتواند تیم‌های ۱۱۰ را اعزام کند.

  فرهادی اظهارداشت: با راه‌اندازی سامانه بهداشت ۱۹۰ روند رسیدگی به شکایات مردمی سرعت یافته و اعتماد مردم نیز در حوزه بهداشت افزایش می‌یابد.

  معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تصریح کرد: ضعف امکانات و پرسنل در مرکز بهداشت محیط و کار مشهود است که در صدد رفع آن هستیم، در حوزه بازرسی‌ها نیز می‌توان گفت هیچ‌جای دنیا بازرسی‌های آن مثل ما نیست و منتج به نتیجه می‌شود.

  فرهادی ادامه داد: در موضوع کنترل آلودگی هوا و ریزگردها فاقد امکانات آزمایشگاهی و سنجشی هستیم که تلاش کرده‌ایم این مشکلات را رفع کنیم و امیدواریم تهیه زیرساخت‌ها تا ۶ ماه آینده انجام شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات