آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ , Wednesday 23 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34183
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ مهر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نمونه‌برداری از پارچین به وسیله طرف ایرانی با نظارت آژانس انجام شد

  آوای شمال/ «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگو با روزنامه اتریشی «پرسه» درباره سفر اخیر به ایران گفت: «تصمیم‌گیرندگان برای اجرای نقشه راه و توافق هسته‌ای بسیار مصمم هستند و می‌خواهند که این روند را تسریع ببخشند.» پرسه از آمانو پرسید که آیا در جریان دیدار از پارچین شواهدی مبنی بر ساخت […]

  آوای شمال/ «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگو با روزنامه اتریشی «پرسه» درباره سفر اخیر به ایران گفت: «تصمیم‌گیرندگان برای اجرای نقشه راه و توافق هسته‌ای بسیار مصمم هستند و می‌خواهند که این روند را تسریع ببخشند.»

  پرسه از آمانو پرسید که آیا در جریان دیدار از پارچین شواهدی مبنی بر ساخت تسلیحات هسته‌ای دیده‌اید یا خیر که آمانو گفت: « هنوز خیلی زود است که در این مورد صحبت شود. ما دیدیم که بازسازی در این محل آغاز شده است اما ما هیچگونه تجهیزاتی ندیدیم.»

  وی درباره نمونه‌برداری  و اعتماد به ایران در این زمینه هم گفت: «نمونه‌ها را طرف ایرانی ارائه داد و ما آنها را تحت نظارت قرار دادیم. برداشتن یک نمونه فقط بخشی از یک روند پیچیده است. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این روند را زیرنظر دارد و مسئولیت آن هم بر عهده آژانس است. اعتماد یا بی‌اعتمادی مسئله ما نیست. مهم این است که یکپارچگی نمونه‌ها تائید شود.»

  مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین گفت که می‌توان اینکه روند نمونه‌گیری ایران به صورت یکپارچه و معتبر انجام شده است را تائید کرد.

  آمانو افزود: « اطمینان داریم که این روند تا ۱۵ اکتبر (۲۳ مهرماه) به نتیجه می‌رسد و تا ۱۵ دسامبر (۲۴ آذرماه) می‌توانیم گزارشی ارائه دهیم.ما به ناظران بیشتری نیاز داریم اما این به معنی شمار زیاد نیست. ما نیازمند تحلیل‌ها و اسباب‌بیشتر هستیم و احتیاج داریم که بودجه بیشتری داشته باشیم. برآورد ما ۹٫۲ میلیون یورو در سال است.»

   

  برچسب ها :

  نظرات