آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ , Wednesday 16 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34156
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ مهر, ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  آمریکا در انتهای جدول وضعیت ۴G دنیا

  آوای شمال/ همان طور که می توان پیش بینی کرد، برترین کشور ها در زمینه هایی مانند گستره پوشش و همچنین سرعت اینترنت کشور های آسیایی هستند. از نظر پوشش ۴G کشور های کره جنوبی، ژاپن و هنگ کنگ در رده های اول تا سوم قرار گرفته اند و پس از آنها اسامی کشور هایی […]

  آوای شمال/ همان طور که می توان پیش بینی کرد، برترین کشور ها در زمینه هایی مانند گستره پوشش و همچنین سرعت اینترنت کشور های آسیایی هستند. از نظر پوشش ۴G کشور های کره جنوبی، ژاپن و هنگ کنگ در رده های اول تا سوم قرار گرفته اند و پس از آنها اسامی کشور هایی از جمله کویت، سنگاپور و بحرین هم در میان ده کشور اول به چشم می خورد. از لحاظ آماری کره جنوبی با ۹۷ درصد پوشش، ژاپن با ۹۰ درصد پوشش و هنگ کنگ با ۸۶ درصد پوشش این رتبه ها را در اختیار دارند و پس از کویت، سنگاپور، اروگوئه، قزاقستان، هلند و بحرین، کشور آمریکا با ۷۸ درصد پوشش قرار دارد که البته با توجه به وسعت آمریکا آنقدر ها هم بد نیست و آمریکایی ها وضعیت بهتری نسبت به کشورهای اتحادیه اروپا دارند.
  آمریکا در انتهای جدول وضعیت 4G دنیا
   اما نکته جالب آنجا مشخص می شود که بخواهیم به سرعت اینترنت ۴G توجه کنیم. جدول بالا نشان می دهد برخی از کشور هایی که دیرتر توسعه شبکه ۴G را آغاز کرده اند در حال حاضر سرعت بیشتری در اختیار کاربرانشان قرار می دهند و در نتیجه کاربران راضی تری دارند. برای مثال می توان نیوزلند را در نظر گرفت. این کشور تنها دو سال پیش بود که شبکه ۴G را راه اندازی کرد اما در آزمایش سرعت سایت OpenSignal توانسته سرعت میانگین ۳۶Mbps را ثبت کند و بالاتر از کره جنوبی و سنگاپور (که رتبه های چهارم و دوم را در اختیار دارند) در صدر جدول قرار بگیرد. همچنین رومانی هم از دیگر کشورهایی است که توسعه ۴G را دیرتر از سایر نقاط جهان آغاز کرد که در حال حاضر در رتبه سوم سرعت ۴G قرار دارد. در طرف دیگر قضیه بعضی از کشور ها از جمله ژاپن، سوئد، آلمان و آمریکا که بسیار زود توسعه ۴G را آغاز کردند نتوانسته اند رتبه های خوبی را در جدول به دست آورند. برای مثال آمریکا با وجود فراهم کردن پوشش گسترده، میانگین سرعت دانلودی برابر با ۱۰Mbps داشته و پایین تر از کشورهایی مانند هند، مکزیک، ونزوئلا و سریلانکا قرار دارد. البته تحلیلگران OpenSignal عقیده دارند بخشی از این سرعت پایین به دلیل وجود کاربران بسیار زیاد در کشور هایی مانند آمریکا نسبت به کشوری مانند سریلانکا است، اما به هر حال در آینده باید شاهد افزایش چشمگیر سرعت ۴G در آمریکا باشیم تا کاربران این کشور رضایت کافی از خدمات اینترنتی داشته باشند.

  برچسب ها :

  نظرات