آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34149
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ مهر, ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  از ادعای عجیب قصور حجاج ایرانی تا خشم مردم از بی‌عرضگی جاهلان وهابی+تصاویر

  آوای شمال/ پس از حادثه سرزمین «منا» که در آن بیش از ۱۰۰۰ حاجی کشته و بیش از ۱۵۰۰ نفر مصدوم شدند، موجی از اعتراض به بی‌کفایتی و سرزنش مقامات سعودی در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده است؛ موجی که واکنش وهابی‌ها و طرفداران رژیم آل سعود و در آخر بسته شدن صفحه منتسب به […]

  آوای شمال/ پس از حادثه سرزمین «منا» که در آن بیش از ۱۰۰۰ حاجی کشته و بیش از ۱۵۰۰ نفر مصدوم شدند، موجی از اعتراض به بی‌کفایتی و سرزنش مقامات سعودی در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده است؛ موجی که واکنش وهابی‌ها و طرفداران رژیم آل سعود و در آخر بسته شدن صفحه منتسب به شاه عربستان در اینستاگرام به روی عموم  را نیز موجب شد.

   

  *ادعای تعجب‌برانگیز وهابی‌های سعودی: مقصر ایران است

  بنا به گزارش روزنامه «الدیار»، علت مرگ بیش از ۱۰۰۰ حاجی در سرزمین «منا» در ۵ کیلومتری مکه مکرمه حضور کاروان پر خدم و حشم «سلمان بن عبدالعزیز» جانشین ولی‌عهد سعودی، پسر شاه و وزیر دفاع در مرکز منا عنوان شده است.

  همچنین فیلم منتشر شده از لحظه آغاز حادثه «منا» تائید می‌کند که سوء مدیریت علت اصلی حادثه  (پنجشنبه) «منا» و کشته شدن بیش از ۱۰۰۰ حاجی است که نشاندهنده رسوایی بزرگ ناشی از وجود مشکلات داخلی عربستان و عدم کفایت برای کنترل مناسک بوده است، هشتگی با عنوان #إیران_تقتل_الحجاج از سوی وهابی‌ها و طرفداران آل سعود در شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده است.

  هدف اصلی از ایجاد این هشتگ تکمیل پروژه ایران هراسی و مقصر جلوه دادن حجاج ایرانی در وقوع حادثه است:

   

   

  به راه انداختن این موج مصنوعی رسانه‌ای از سوی وهابی‌های طرفدار آل سعود به دلیل استدلال‌های بی‌پایه با شکست روبرو شد و در همان آغاز راه، این جریان مسکوت ماند.

   

  *از «شام» تا «منا» آل سعود مسئول کشتار مسلمانان

  و اما با حادثه‌ فجیع‌ روز پنجشنبه، دوباره صحبت از «بی‌لیاقتی» و «سستی» و گاهی سخن از تعمّد، ددمنشی و خیانت آل سعود در مدیریت مراسم حج به میان آمد. «#آل_سعود_بی_لیاقت_است»، «آل_سعود_بی_کفایت_است»، «#مرگ_بر_آل_سعود»، «#الموت_لسعودیه_عربیه» و «#Down_with_saudie_arabie» از جمله هشتگ‌هایی است که مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است تا از طریق ارسال مطالب مرتبط صدای اعتراض خود را نسبت به بی‌کفایتی آل سعود در مدیریت مناسک حج به گوش جهانیان برسانند.

   

   

   

   

  *صفحه منتسب به شاه عربستان در اینستاگرام به روی عموم بسته شد

  و اما نکته قابل تأمل در این میان بسته شدن صفحه منتسب به شاه عربستان در اینستاگرام به روی عموم پس از هجمه شدید کاربران در شبکه‌های اجتماعی در پی محکومیت آل سعود در جریان حوادث «منا» است.

   

   

  روز پنج‌شنبه ۲ مهر فاجعه شهر منا منجر به  کشته و زخمی شدن بیش از ۲۰۰۰ تن شد، ۲ هفته قبل هم جرثقیل بالابری به درون مسجدالحرام سقوط کرد و باعث کشته شدن بیش از ۱۰۷ نفر و زخمی شدن ۲۳۸ تن از زائران بیت‌الله الحرام شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات