آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34121
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مهر, ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > ایران و جهان > سیاسی > فرهنگی
 •   

  مدیریت حرمین‌ شریفین باید از آل‌سعود گرفته شود/ حادثه منا در تاریخ کم‌نظیر بود

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز‌جمعه این هفته محمودآباد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، حوادث دیروز مکه را نشانه بی‌کفایتی رژیم آل سعود دانست و گفت: حادثه تلخ و مرگبار در روز عید قربان در منا یکی از کم‌نظیر‌ترین حوادث تلخ دنیا بود که در سایه عدم کفایت آل سعود روی داد […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز‌جمعه این هفته محمودآباد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، حوادث دیروز مکه را نشانه بی‌کفایتی رژیم آل سعود دانست و گفت: حادثه تلخ و مرگبار در روز عید قربان در منا یکی از کم‌نظیر‌ترین حوادث تلخ دنیا بود که در سایه عدم کفایت آل سعود روی داد ومسئول مستقیم این حادثه سعوی‌ها هستند.

  وی افزود: این اتفاقات بی‌تردید نفرین مردم مظلوم یمن و عراق است که دامن سعوی‌ها را گرفته است و مسلمانان جهان باید با برنامه‌ریزی دقیق و انسجام کامل مدیریت حرمین شریفین را از وهابیون یهودی‌ صفت برای همیشه بگیرند.

  خطیب جمعه محمودآباد در ادامه به موضوع فرآیند رسیدگی به برجام اشاره کرد و بیان داشت: اکنون که به مرحله بررسی متن برجام رسیده‌ایم تا تصمیم تاریخی مبنی بر پذیرش و یا عدم پذیرش مشروط برجام گرفته شود، باید شیطنت‌های طرف‌های مقابل مذاکره به‌خصوص آمریکا را در نظر بگیریم.

  موسوی با بیان اینکه شیطان بزرگ در این موضوع استراتژی چهار پایه‌ای را مدنظر دارند، اظهار کرد: اولین پایه استراتژی مدنظر آمریکاتحریک و تقویت جریان‌های تروریستی همچون داعش و گروه‌های تکفیری و همچنین تشدید اختلافات قومی و مذهبی برای  ایجاد زمینه تجزیه کشورهای اسلامی است.

  وی دومین استراتژی پیش رو را تلاش برای نفوذ راهبردی در ایران دانست و افزود: انتظار از جریان‌ها و اشخاص منفعل، مرتجع و هم‌سو با غرب برای زمینه‌سازی نفوذ در داخل کشور از برنامه‌های مهم این استراتژی است که باید همگان در این راستا هوشیار باشند.

  خطیب‌جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: تعریف و ترسیم یک مدل عمومی برای ایران در منطقه سومین راهبرد آمریکا در مقابل ایران است تا بگویند ایران مسئله‌ساز برای غربی‌ها به راه‌حل تبدیل شده است که رهبر معظم انقلاب این موضوع را با هوشمندی رصد کرده و هشدار‌های لازم را بیان فرمودند.

  موسوی آخرین استراتژی دشمنان نظام را صبر در مقابل ایران عنوان کرد و گفت: در این استراتژی پرهیز از عجله و شتاب با شیب ملایم متأثر از برجام مدنظر قرار گرفته است که با رهنمود رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر برجای نماندن اسرائیل تا ۲۵ سال آینده این نقشه را نیز نقش برآب کرد.

  وی اذعان داشت: همه این توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان نظام با هدایت‌های عالمانه رهبری و همدلی دولت و ملت خنثی شده و انقلاب از این گردنه تاریخی نیز با سربلندی عبور می‌کند.

  خطیب‌جمعه محمودآباد در ادامه خطبه‌ها با یادآوری رشادت‌های رزمندگان در دفاع مقدس تصریح کرد: استقلال‌طلبی و عزت و سربلندی امروز و فردای ما از حماسه ایثار و فداکاری شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس سرچشمه می‌گیرد.

  موسوی در پایان با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید اظهار کرد: دستگاه آموزش‌وپرورش، معلمان و خانواده‌ها در یک کار مشترک باید فضای تعلیم‌وتربیت را به بهترین نحو آماده سازند.

  وی اضافه کرد: معلمان با حس وظیفه‌شناسی، آموزش‌وپرورش با رفع دغدغه‌های معیشتی فرهنگیان و خانواده‌ها با ایجاد محیطی آرام باید فضای علم‌آموزی را بهبود بخشند.

   

  برچسب ها :

  نظرات