آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34051
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مهر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۲
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  تولید نفت ایران ۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت/تولید روزانه ۲٫۸۲ میلیون بشکه

  آوای شمال/ اداره اطلاعات انرژی آمریکا وابسته به وزارت انرژی این کشور، در جدیدترین گزارش کوتاه مدت انرژی خود، برآورد این سازمان از تولید نفت کشورهای عضو اوپک در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ را نزدیک به ۳۱ میلیون بشکه در روز اعلام کرد. آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد که تولید نفت کشورهای […]

  آوای شمال/ اداره اطلاعات انرژی آمریکا وابسته به وزارت انرژی این کشور، در جدیدترین گزارش کوتاه مدت انرژی خود، برآورد این سازمان از تولید نفت کشورهای عضو اوپک در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ را نزدیک به ۳۱ میلیون بشکه در روز اعلام کرد.

  آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد که تولید نفت کشورهای عضو اوپک بدون احتساب میعانات گازی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ میلادی با ۶۸۰ هزار بشکه در روز افزایش به ۳۰٫۹۷ میلیون بشکه در روز رسیده است.

  بر اساس این گزارش، ایران در سه ماه دوم سال ۲۰۱۵ تولید نفت خود بدون احتساب میعانات گازی را ۲۰ هزار بشکه در روز افزایش داده و به ۲٫۸۲ میلیون بشکه در روز رسانده و همچنان جایگاه سومی خود در اوپک را به لحاظ تولید حفظ کرده است.

  بر اساس برآوردهای این سازمان آمریکایی، ایران در سه ماهه نخست امسال همانند سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۲٫۸ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است.

  در سه ماهه دوم امسال، تولید نفت عربستان روزانه ۳۴۰ هزار بشکه‌ افزایش یافته و به ۱۰٫۰۷ میلیون بشکه در روز رسیده است. تولید نفت این کشور در سه ماهه نخست امسال ۹٫۷۳ میلیون بشکه در روز برآورد شده است.

  برآوردهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد، تولید نفت عراق در این بازه زمانی با افزایش ۴۶۰ هزار بشکه‌ای به ۴٫۰۳ میلیون بشکه در روز رسیده و در این کشور در جایگاه دوم به لحاظ تولید قرار دارد.

   

  برچسب ها :

  نظرات