آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34046
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مهر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  حمایت مشکوک تشکل اصلاح‌طلب از یک بهایی+سند

  آوای شمال/ ده سال پیش هنگامی که دولت اصلاحات به آخرین روزهای موجودیت خود نزدیک می‌شد، برای برجای نهادن ورثه هایی از خود، اقدام به صدور مجوز های بی حد و حصر در زمینه های مختلف از جمله تشکیل کانون‌های جدید کرد. در همین راستا، در تبریز هم “خانه توسعه آذربایجان” با همکاری و تلاش […]

  آوای شمال/ ده سال پیش هنگامی که دولت اصلاحات به آخرین روزهای موجودیت خود نزدیک می‌شد، برای برجای نهادن ورثه هایی از خود، اقدام به صدور مجوز های بی حد و حصر در زمینه های مختلف از جمله تشکیل کانون‌های جدید کرد.

  در همین راستا، در تبریز هم “خانه توسعه آذربایجان” با همکاری و تلاش مدیران اصلاح طلبان آذربایجان شرقی، راه اندازی شد که به جز ایام انتخابات در زمان های دیگر تقریباً غیر فعال است.

  این تشکل را اصلاح طلبانی تندرو همچون محمدعلی سبحان اللهی (استاندار سابق آذربایجان شرقی)، اکبر تقی زاده (استاد دانشگاه تبریز)، محمدامین دستمالچی (از اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی)، احمد میرزا محمدزاده ماشینی (فعال اقتصادی و مدیر کارخانجات رنگ یکتا)، محمود رنجبرفخری (رییس فعلی بنیاد ایران شناسی واحد تبریز)، مسعود برزگر جلالی(مدیرمسئول هفته نامه ساقی)، احمد قنبری( عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز)، کریم صادق زاده تبریزی( دبیر خانه کارگر تشکیلات تبریز)، میرطاهر موسوی (نماینده تبریز در مجلس ششم)، مهندس رحمان فرحی شاهگلی، خداوردی کریمی نژاد (رییس سابق سازمان میراث فرهنگی آذربایجان شرقی) و علیرضا صدری (مدیر عامل سابق پتروشیمی تبریز) در سال ۱۳۸۴ تاسیس کردند.

  این تشکل علی الظاهر تشکلی غیر سیاسی است اما با نگاهی به اعضای آن و نحوه عملکرد آن طی سالهای گذشته به خوبی می توان دریافت که این تشکل تنها فعالیت های سیاسی را آن هم در آستانه انتخابات ها، برای هماهنگی ورود نیروهای خود به عرصه انجام داده است.

  در حال حاضر نیز برخی از نیروهای حزب کارگزاران سازندگی و اصلاح طلبان در این تشکل با افزایش فعالیت های خود سعی در جذب نیرو و توجه مردم برای رأی دادن به کاندیداهای طیف متبوع خود داشته اند.

  از طرف دیگر سبحان الهی بدون توجه به ممنوعیت فعالیت اقتصادی کارمندان رسمی دولت و مدیران و عضویت آنها در هیات مدیره شرکت‌های خصوصی اقدام به این کار کرده است. اصل ۱۴۱ قانون اساسی ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل،کارکنان دولت را از ریاست یا عضویت در هیأت مدیره یا مدیریت عامل شرکت‌های خصوصی منع می کند.

  همچنین صفحه اصلی سایت خانه توسعه آذربایجان دارای لینکی به نام فرهیختگان زن آذربابجان بوده که در آن به تعریف و تمجید از طاهره قره العین به عنوان اولین زن بهایی در کشور پرداخته و او را اولین بانوی مبارز فاضل مجاهد و مجتهد معرفی کرده است.

   

  این در حالی است که طاهره قره العین ازیاران اصلی علی محمد باب شیرازی بوده که در دوران قاجار به تبلیغ این فرقه ضاله می‌پرداخته است.

  وی درجمع چند هزار نفری به هنگام سخنرانی علی محمد باب، در دهدشت، کشف حجاب کرد تا بتواند طرفداران بیشتری برای علی محمد باب دست و پا کند.

  او نخستین زنی است که در تاریخ معاصر ایران، بر اساس دستورالعمل یک مکتب استعماری پوشش را از روی و تن برگرفت و در اجتماع مسۆولان ظاهر شد.  با این اقدام گستاخانه، نخستین سنگ بنای بی حجابی را در جامعه اسلامی ایران به جا گذاشت و برای شروع هدف های استعماری و بر افروختن جهنم توطئه جرقه نخست را زد.

   

  قره العین با ارائه رفتاری کاملاً متضاد با دستور دین اسلام و نیز شرایط روحی و اجتماعی آن دوران و با نمایش گذاشتن سیمای برهنه  خویش، کوشید اولین کسی باشد که رسوم گذشته را از بین می برد و زمینه های اجتماعی گسترش بی دینی و اباحی گری را فراهم می کند.

  “خانه توسعه آذربایجان” در حالی که پیش از این اقدامات سیاسی در آستانه انتخابات را انجام می داد اخیراً به تبلیغات ضد فرهنگی و دینی هم روی آورده است.

  کم کاری و سهل انگاری برخی از مسئولین دولتی در این امر منجر شده است تا افرادی که مناصب دولتی دارند وارد فضای انتخاباتی شده و در عین حال با تبلیغ فرقه ضاله بهائیت، ضربه های بزرگی به مذهب و فرهنگ کشور بزنند.

  دولت باید در برابر چنین اقداماتی از سوی کارمندان خود ایستاده و با آنها برخورد کند تا در حالی که کمپین های زیادی برای حمایت از طاهره قره العین در فیس بوک به عنوان اولین زنی که مقابل اسلام ایستاد به راه افتاده است، برخی وی را به عنوان زن شایسته و فاضل به مردم معرفی نکنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات