آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34027
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مهر, ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  درخواست وزیر بهداشت از دستگاه قضا برای برخورد جدی با قاچاقچیان دارو

  آوای شمال/ سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در مورد قاچاق دارو اظهار داشت:‌ وزارت بهداشت مسئول برخورد با قاچاقچیان دارو نیست بلکه وظیفه مبارزه با قاچاق برعهده سازمانی است که در همه زمینه‌های قاچاق از جمله بحث دارو باید پاسخگو باشد. وی افزود: البته ما برنامه‌هایی را داریم که مردم در زمان دریافت دارو از اصالت، تاریخ […]

  آوای شمال/ سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در مورد قاچاق دارو اظهار داشت:‌ وزارت بهداشت مسئول برخورد با قاچاقچیان دارو نیست بلکه وظیفه مبارزه با قاچاق برعهده سازمانی است که در همه زمینه‌های قاچاق از جمله بحث دارو باید پاسخگو باشد.

  وی افزود: البته ما برنامه‌هایی را داریم که مردم در زمان دریافت دارو از اصالت، تاریخ تولید، زمان اعتبار و قیمت آن مطمئن باشند و از این طریق بتوانند داروی قاچاق را از غیر قاچاق تشخیص دهند.

  وزیر بهداشت گفت: این که ما بتوانیم مبادی ورودی قاچاق که بعضا شناخته شده است، ببندیم یا با متخلفین برخورد کنیم وظیفه ما نبوده و این کار بر عهده دستگاه انتظامی و قضایی است که انتظار می‌رود مثل بقیه مواردی که با قاچاق برخورد می‌شود در این حوزه نیز اقدامات لازم انجام گیرد و حتی برخوردها شدیدتر باشد.

  قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه قاچاق دارو می‌تواند حوادث ناگواری را در کشور رقم بزند، بیان داشت:‌ موضوع  قاچاق دارو با جان مردم سر و کار دارد؛ بنابر این به نظر می‌رسد جدیت بیشتری در مبارزه با قاچاق دارو لازم است و این در واقع درخواست وزارت بهداشت از دستگاه‌های قضایی و انتظامی محسوب می‌شود.

  وی با تأکید بر اینکه در شبکه توزیع ما هیچ داروی قاچاقی وجود ندارد، گفت: برخورد دستگاه قضا با قاچاقچیان دارو باید بازدارنده باشد، قاچاق دارو یک جرم معمولی نیست بلکه خیانت بوده و اگر کسی چنین جرمی را مرتکب شود و با پول بتواند آن را حل کند، دستگاه قضایی باید جدیت لازم در برخورد با چنین مواردی را داشته باشد.

  وزیر بهداشت با اشاره به اینکه اگر خلاء قانونی در مبارزه با قاچاق دارو وجود دارد، دستگاه قضایی باید لوایحی لازم را پیشنهاد کند، تصریح کرد: باید متناسب جرم با مجرم برخورد شود همچنین توجه داشت که برخورد متناسب نیز از بروز موارد مشابه در جرم پیشگیری می‌کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات