آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ , Wednesday 29 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 34019
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مهر, ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  من «مِهرم»/ آغاز ماه شکفتن گل لبخند بر لبان دانش‌آموزان

  آوای شمال/ سرانجام تعطیلات طولانی مدت تابستان به ایستگاه پایانی رسید و از امروز موسم تلاش ۱۳ میلیون دانش‌آموز و یک میلیون فرهنگی فرا می‌رسد. نامم‌ مهر، شهرتم دانایی و صفتم توانایی است، حرمتم مورد احترام جویندگان علم و دانش است و برخلاف اقلیم جغرافیایی‌ام‌ حال و هوای بهاری دارم. مِهرم، ماه روزهای آفتابی، ماه […]

  آوای شمال/ سرانجام تعطیلات طولانی مدت تابستان به ایستگاه پایانی رسید و از امروز موسم تلاش ۱۳ میلیون دانش‌آموز و یک میلیون فرهنگی فرا می‌رسد.

  نامم‌ مهر، شهرتم دانایی و صفتم توانایی است، حرمتم مورد احترام جویندگان علم و دانش است و برخلاف اقلیم جغرافیایی‌ام‌ حال و هوای بهاری دارم.

  مِهرم، ماه روزهای آفتابی، ماه خواستن و توانستن و حرکت برای ترقی و پیمودن مسیر سعادت.

  مِهر، روز هیاهوهای بچه‌های شاد، روز معلمان صبور و با نشاط، روز تحرک و پویایی مدیران پرتلاش و روز تکاپوی باباهای مهربان مدرسه.

  امروز عید واقعی دانش‌آموزان برای رسیدن به کامیابی و موفقیت است، روز دیدار نیمکت و کیف و تخته مدرسه، روز شیطنت‌های کودکان در گوشه گوشه حیاط، زادروز دانستن و توانایی؛ کوچه پس‌کوچه‌های خمیده در پس چند ماه تعطیلی امروز حیات دوباره به خود می‌گیرد و باردیگر قامت پرصلابت حاملان علم و دانایی، فضای پرتلاطم و خاطره‌انگیز مدرسه را عطرآگین می‌سازد.

   با آمدنم هر کوی و برزن رنگ و بوی مهرورزی می‌گیرد و میزبان هیاهوهای شیرین دانش‌آموزان در صبح و عصرگاهان شده و رقابت شاگرد اول شدن‌ها نُقل کلاس می‌شود.

  من مهرم، ماه شکفتن گل لبخند کودکان در زنگ‌های تفریح، فصل پر جنب و جوش دانش‌آموزان در کلاس درس، زمان خوش آمد گفتن بابای همیشه شاداب مدرسه، صدای مهربان همراه با اقتدار ناظم، حضور و غیاب با احساس معلم، صف‌بندی کلاس و انتخاب میز و نیمکت، تلاوت قرآن و سرود، گریه و غربت و جدایی از مادر، لقمه نان نیمروزی در حیاط مدرسه و کیف پر از کتابی که بر پشت سنگینی می‌کند.

  امروز روز شادی شادی سازان زندگی در دنیایی جدید است، دوستان تازه در سرویس مدرسه، زنگ انشاء و الفبای دانستن، نهیب معلم و اطاعت من، پله پله راه ترقی شروع می‌شود، زمزمه کتاب، یار مهربانی که می‌گوید و من می‌نویسم «به نام خالق دانایی».

  نوای «بابا آب داد»ها آغاز می‌شود و ضرباهنگ دانستن نقطه شروع هرصبح تازه است؛امروز با عزمی جزم آغاز می‌کنیم راه روشنی بخش فرزانگی و دانستن را به امید ساختن فردایی بهتر برای بهترین سرزمین و والاترین فرهنگ و زیباترین سلام‌ها تقدیم به معلمان، منادیان آگاهی و درود بر همه دانش‌آموزان، پذیرندگان دانایی.

   

  برچسب ها :

  نظرات