آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ , Sunday 9 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33900
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ شهریور, ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  آمانو را برای اتمام حجت دعوت کرده بودیم نه ارائه توافق محرمانه/خطوط قرمزمان را به وی گوشزد کردیم

  آوای شمال/ علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور یوکیا آمانو در کمیسیون برجام گفت: در این جلسه، ما پنج انتظار نمایندگان مردم و یک خط قرمز مهم را با مدیرکل آژانس بین‌المللی مطرح کردیم و از اول هم قرار نبود از وی درباره توافق […]

  آوای شمال/ علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور یوکیا آمانو در کمیسیون برجام گفت: در این جلسه، ما پنج انتظار نمایندگان مردم و یک خط قرمز مهم را با مدیرکل آژانس بین‌المللی مطرح کردیم و از اول هم قرار نبود از وی درباره توافق محرمانه ایران و آژانس چیزی بپرسیم، به عبارت دیگر کمیسیون برجام، آمانو را برای اتمام حجت دعوت کرده بود، نه ارائه مفاد توافق محرمانه.

  وی افزود: کمیسیون برجام برای دستیابی به اطلاعات مربوط به توافق محرمانه، قطعاً به تیم هسته‌ای فعلی اعتماد داشته و نامه‌ای هم در این خصوص قبلا به آقای صالحی نوشتیم و بر همین اساس نیازی به اظهارنظر آمانو در این باره نداشتیم.

  زاکانی با اشاره به این نکته که کمیسیون برجام در راستای در راستای تکمیل زحمات تیم مذاکره‌کننده، رفع اشکالات احتمالی و کسب اطمینان از لغو تحریم ها قدم برمی‌دارد، اظهار داشت: اعضای کمیسیون در دیدار با آمانو به روشنی به وی یادآور شدند که خواهان برخورد غیرسیاسی، فنی و شفاف آژانس با مسئله هسته‌ای ایران هستند.

  وی افزود: به آقای آمانو و همراهانش این نکته را متذکر شدیم که توقع ما این است که آژانس نه‌تنها نسبت به حفظ اطلاعات هسته‌ای ایران قدم بردارد، بلکه در راستای توسعه این فناوری و تسهیل تحقیق و توسعه دانش هسته‌ای نیز وظیفه خود را دنبال کند.

  زاکانی افزود: انتظار دیگری که از آمانو داشتیم و به روشنی با وی در میان گذاشتیم، لزوم تلاش بیشتر آژانس در جهت خلع سلاح هسته‌ای جهانی و آغاز آن از منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا بود.

  رییس کمیسیون ویژه برجام در پایان گفت: خط قرمز مهم خود نسبت به مسایل دفاعی و امنیتی و حفظ عزت بالای ایران اسلامی را نیز به آمانو گوشزد کردیم.

   

  برچسب ها :