آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33876
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  اولین حمله گسترده بدافزاری به فروشگاه آنلاین اپل

  آوای شمال/ این نگرانی وجود دارد که برخی برنامه های موجود در این فروشگاه به بدافزارهای منتقل شده از Xcode آلوده شده باشند. Christine Monaghan سخنگوی اپل ضمن تایید این موضوع اعلام کرده که برای حفاظت از مشتریان اپل برنامه های مشکوک از فروشگاه برنامه های همراه این شرکت پاک شده اند. برنامه های پاک […]

  آوای شمال/ این نگرانی وجود دارد که برخی برنامه های موجود در این فروشگاه به بدافزارهای منتقل شده از Xcode آلوده شده باشند. Christine Monaghan سخنگوی اپل ضمن تایید این موضوع اعلام کرده که برای حفاظت از مشتریان اپل برنامه های مشکوک از فروشگاه برنامه های همراه این شرکت پاک شده اند. برنامه های پاک شده همگی با نسخه معیوب نرم افزار xcode طراحی شده اند.

  بررسی ها نشان می دهد حدود ۴۰ برنامه آلوده در App Store منتشر شده اند و برخی از آنها مانند برنامه گپ WeChat از برنامه های پرطرفدار بوده اند. برنامه محبوب دیگری که به بدافزار آلوده شده Didi Kuaidi نام دارد که برای استفاده مشترک از خدمات حمل و نقل به کار می رود.

  بررسی های برخی شرکت های امنیتی مستقل مانند شرکت چینی Qohoo نشان می دهد که بیش از ۳۰۰ برنامه اپل آلوده به بدافزار هستند. نسخه آلوده شده Xcode بر روی یک سرویس کلود متعلق به شرکت چینی بایدو میزبانی می شود. بایدو که مهم ترین موتور جستجو در چین است مدتی است نرم افزار آلوده را پاک کرده و اپل می گوید در تلاش است تا نسخه ای جدید و پاکیزه از Xcode را عرضه کند.

  هنوز مشخص نیست چند نفر بابت این حملات آسیب دیده اند و چه میزان از اطلاعات کاربران توسط هکرها به سرقت رفته است. این اولین حمله بزرگ و سازمان یافته به فروشگاه آنلاین برنامه های همراه شرکت اپل محسوب می شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات