آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33874
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۱
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  شاخص بورس همچنان در سرازیری/ کاهش ۲۲۵ واحدی شاخص کل

  آوای شمال/ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه ۳۰ شهریور ماه ۹۴ با ۲۲۵ واحد کاهش عدد ۶۱ هزار و ۳۲۸ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات امروز این بازار با افت ۸۸ واحدی عدد ۲۴ هزار و ۴۴ واحد را به نمایش […]

  آوای شمال/ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه ۳۰ شهریور ماه ۹۴ با ۲۲۵ واحد کاهش عدد ۶۱ هزار و ۳۲۸ واحد را تجربه کرد.

  شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات امروز این بازار با افت ۸۸ واحدی عدد ۲۴ هزار و ۴۴ واحد را به نمایش گذاشت و شاخص سهام آزاد شناور با ۵۷۷ واحد کاهش به رقم ۶۷ هزار و ۸۱۱ واحد دست یافت.

  شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۲۸۸ واحدی به عدد ۴۲ هزار و ۵۲۵ واحد رسید که شاخص بازار دوم با افزایش ۲۳۹ واحدی به رقم ۱۳۶ هزار و ۳۶۶ واحد رسید.

  بر اساس این گزارش شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز در پایان معاملات این بازار با ۱۰ واحد کاهش عدد ۶۷۲ واحد را تجربه کرد.

  به گزارش فارس،‌ ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۷۵میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن ۶۲۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۳ هزار و ۱۴۴ نوبت خرید و فروش بود.

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی سه شرکت پالایش نفت اصفهان با ۵۴ واحد، پالایش نفت بندرعباس با ۵۲ واحد و مخابرات ایران با ۴۶ واحد کاهش بالاترین تاثیر منفی را در محاسبه شاخص کل بورس برجای گذاشتند.

  درعین حال نماد معاملاتی سه شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۴۶ واحد، پتروشیمی مبین با ۳۵ واحد و سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی با ۳۱ واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

  بر اساس این گزارش امروز نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت لاوان، حق تقدم خرید سهام بیمه کارآفرین از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در عین حال نماد معاملاتی شرکت قند مرودشت متوقف شد.

  امروز در عین حال نماد معاملاتی اسناد خزانه اسلامی در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس پس از پذیرش در این بازار درج شد.

  ناظر بازار سهام در این زمینه اعلام کرده که گشایش نماد معاملاتی و آغاز معاملات ثانویه اوراق اسناد خزانه اسلامی نیازمند تعیین کارگزار عرضه کننده از سوی پیمانکاران تا پایان هفته جاری است.

  امروز در عین حال بلوک ۱٫۲۹ درصدی سهام شرکت سرمایه‌گذاری مسکن از سوی سرمایه‌گذاری تدبیر روی میز فروش بورس رفته که به نظر می‌رسد از سوی سهامدار عمده این شرکت خریداری شده است.

  در سیمان بجنورد نیز سومین روز رقابت بر سر تصاحب این سهم به سومین روز رسید.

  طی معاملات امروز بانک‌ها، پالایشی‌ها و خودروسازان پربیننده‌ترین نمادهای معاملاتی معامله‌گران در بازار سهام بودند.

   

  برچسب ها :

  نظرات