آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33840
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  شمخانی: توسعه ناامنی و پایداری تروریسم دستاورد مداخله غرب در امور منطقه/ پایداری توافق هسته‌ای در گرو التزام به انجام تعهدات طرفین

  آوای شمال/ «برت کوندرس» وزیر خارجه هلند صبح امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد. شمخانی در این دیدار با اشاره به لزوم گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و هلند، تاکید کرد: حل و فصل مسائل منطقه‌ای، صادرات انرژی، […]

  آوای شمال/ «برت کوندرس» وزیر خارجه هلند صبح امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

  شمخانی در این دیدار با اشاره به لزوم گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و هلند، تاکید کرد: حل و فصل مسائل منطقه‌ای، صادرات انرژی، توسعه تجارت و مقابله با تروریسم زمینه‌های قابل بررسی در بستر رایزنی‌های فی مابین است.

  وی افزود: شرایط کنونی اتحادیه اروپا و منطقه غرب آسیا ایجاب می‌کند که موضوعات به صورت ریشه‌ای و بر اساس منطق احترام متقابل و از طریق گفت‌وگوهای سیاسی پیگیری شود و فرصت ریاست هلند بر اتحادیه اروپا می‌تواند مسیر حل چالش‌های فرا روی منطقه‌ای را تسهیل کند.

  دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: مقابله واقعی با تهدیدات فزاینده تروریستی نیازمند احترام به حق حاکمیت کشورها به ویژه در سوریه و عراق است و تجربه مداخله غیر اصولی غرب و به ویژه آمریکا در منطقه نشان داده که این مسئله موجب توسعه ناامنی و پایدار شدن تروریسم می‌شود.

  دبیر شورای عالی امنیت ملی با تأکید بر ضرورت رفع بحران پناهجویان و تلاش برای استقرار ثبات و آرامش در کشورهای مبدأ مرتفع افزود: باید برای استقرار امنیت و دفع تهدیدات گروه‌های افراطی، می‌بایست همکاری و مشارکت لازم با دولتهای قانونی در کشورهای درگیر بحران تروریسم به عمل آید.

  شمخانی با اشاره به توافق هسته‌ای بین ایران و کشورهای ۱+۵، پایداری راه حل سیاسی را در گرو التزام به انجام تعهدات توسط طرفین دانست و گفت: هرگونه تلاش برای بازگرداندن و یا حفظ تحریم‌ها برخلاف برجام و موجب تشدید بی اعتمادی خواهد شد.

  نماینده مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: در شرایط پیوستگی اقتصاد جهانی، دولت‌هایی که اقدام به تحریم یکجانبه می‌کنند تنها خود و مردمشان را از سود همکاری اقتصادی محروم می‌کنند و بازگشت به شرایط گذشته نیز با توجه به جایگزینی ظرفیت‌ها به سادگی امکان پذیر نیست.

  همچنین در این دیدار برت کوندرس وزیر امور خارجه هلند با اشاره به سابقه روابط فیمابین و اهمیت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای گفت: توافق هسته‌ای بین ۱+۵ و ایران افق‌های نوینی در عرصه‌های مختلف بین ایران و کشورهای اروپایی به ویژه هلند گشوده است. 

  وی گفت: بحران‌های اخیر در منطقه و رشد تروریسم یک خطر جهانی است و ادامه روند کنونی و کمک‌های مالی و تسلیحاتی بعضی کشورها به گروه‌های تروریستی باعت تعمیق بی ثباتی و ناامنی در منطقه و جهان می‌شود.

  وزیر امور خارجه هلند با تأکید بر آمادگی کشورش در ارتقاء سطح مناسبات با کشورمان تصریح کرد: هلند از هرگونه توسعه و گسترش مراودات در زمینه‌های مختلف با جمهوری اسلامی ایران استقبال و حمایت می‌کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات