آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ , Wednesday 16 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33784
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  وبگردی صحیح را یاد بگیرید + آموزش

  آوای شمال/ اگر اهل وبگردی باشید، حتما در حین مشاهده صفحات وب گوناگون با مشکلاتی نظیر فونت های ریز، تبلیغات متعدد و شکل های در هم و به هم ریخته مواجه شده اید. حالا در این گزارش می خواهیم راهی بهتر برای وبگردی و خواندن صفحات وب به شما معرفی کنیم. Safari برای آیفون و […]

  آوای شمال/ اگر اهل وبگردی باشید، حتما در حین مشاهده صفحات وب گوناگون با مشکلاتی نظیر فونت های ریز، تبلیغات متعدد و شکل های در هم و به هم ریخته مواجه شده اید. حالا در این گزارش می خواهیم راهی بهتر برای وبگردی و خواندن صفحات وب به شما معرفی کنیم.
  وبگردی صحیح را یاد بگیرید + آموزش
  Safari برای آیفون و آیپد
  مرورگر سافاری در آیفون و آیپد یک ویژگی به نام Reader Mode یا حالت مطالعه کننده دارد. پس از بارگزاری یک صفحه وب در سافاری، در سمت چپ نوار آدرس، در بالای صفحه یک آیکن را مشاهده می کنید. این آیکن تنها زمانی آشکار می شود که سافاری متوجه شود، صفحه وب کنونی یک “مقاله” یا آرتیکل است. بنابراین این ویژگی در تمامی صفحات وجود ندارد. این قابلیت بیشتر زمانی کاربرد دارد که شما مقاله ای پر متن مطالعه نمایید.
  این دکمه را پس از بارگزاری یک صفحه وب لمس نمایید تا تنها متن نمایش داده شود. حالت مطالعه کننده یا ریدینگ مد، تمامی صفحات و عناصر افزوده را از بین می برد و حتی دکمه های به اشتراک گزاری شبکه های اجتماعی و تبلیغات همیشگی صفحات نیز از بین خواهد رفت. بنابراین آن اطلاعاتی را که به دنبالش بوده اید را به آسانی توسط متن در خواهید یافت.
  وبگردی صحیح را یاد بگیرید + آموزش
  کروم اندرویدی
  کروم برای اندروید نیز یک حالت ویژه مطالعه دارد اما به عنوان یک پرچم آزمایشی پنهان به شمار می رود که اکنون باید آن را به صورت دستی  می توانید فعال نمایید. این ویژگی هم می تواند به عنوان قابلیتی دائمی در کروم فعال شده و هم به طور کامل از لیست گوگل حذف شود، تصمیم با گوگل است.
  وبگردی صحیح را یاد بگیرید + آموزش
  اما برای شروع، آدرس chrome://flags را در آدرس بار کروم تایپ نموده و اینتر را فشار دهید. کمی پایین تر، گزینه Enable Reader mode Toolbar icon را یافته و آن را فعال نمایید. سپس بر روی Relaunch Now کلیک نمایید تا کروم راه اندازی مجدد شود.
  اکنون پس از انجام دادن، در صفحات وبی که کروم به عنوان مقاله شناسایی کند، آیکن حالت مطالعه نمایان خواهد شد. برای دریافت این ویژگی، درست مانند دیگر مرورگر ها بر روی آن تپ نمایید.نکته جالب اینجاست که حتی اگر گوگل این ویژگی را حذف کند، بسی بهتر است! زیرا مرورگر هایی هستند که این ویژگی را به خودکار در اختیار دارند.
  وبگردی صحیح را یاد بگیرید + آموزش
  برای مثال، مرورگر فایرفاکس برای کاربران اندرویدی یک حالت مطالعه دارد. تنها کافی است به یک صفحه مقاله بروید و آیکن آن را در نوار آدرس مشاهده کنید. آن را لمس کنید تا یک نسخه مرتب از صفحه موردنظر دریافت نمایید.
  Pocket، مطالعه متن به صورت آفلاین برای بعدا
  Pocket  یکی از محبوب ترین  سرویس هاست. این سرویس تنها برای استفاده به عنوان حالت مطالعه نیست، بلکه برای خواندن برای بعدا نیز هست. در این سرویس می توانید به پاکت یک صفحه وب معرفی کنید تا متن و تصاویر اساسی آن را دانلود کند. سپس از اپ پاکت برای خواندن آن ها اقدام کنید حتی اگر آفلاین باشید.
  اگر می خواهید یک مقاله وب را بعدا مطالعه کنید، استفاده از پاکت یک راه حل ساده تر و راحت تر از بوکمارک کردن و فعال کردن حالت مطالعه به صورت دستی هنگامی که به اینترنت بر می گردید است.
  افزونه های مرورگر پاکت، تنها برای مرورگر های وب دسکتاپ موجود می باشند و می توانید مقالات را با اپ پاکت (از طریق ویژگی های به اشتراک گزاری یکپارچه iOS و Android) به اشتراک بگذارید.

  برچسب ها :

  نظرات