آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33776
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  آمانو با ظریف دیدار کرد

  آوای شمال/ یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که بامداد امروز (یکشنبه) وارد تهران شد، دقایقی قبل با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار سید عباس عراقچی عضو تیم مذاکره کننده و رضا نجفی سفیر و نماینده دائم ایران در […]

  آوای شمال/ یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که بامداد امروز (یکشنبه) وارد تهران شد، دقایقی قبل با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

  در این دیدار سید عباس عراقچی عضو تیم مذاکره کننده و رضا نجفی سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز حضور داشتند.

  یوکیا آمانو احتمالا بعدازظهر امروز در کمیسیون ویژه برجام مجلس شورای اسلامی حضور می‌یابد.

  یوکیو آمانو را در این سفر یک روزه چهار نفر از معاونانش همراهی می‌کنند.

  قرار است مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این سفر با رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان نیز دیدار و در خصوص همکاری‌های ایران و آژانس گفت‌وگو کند.

  خبرگزاری آسوشیتدپرس اخیرا به نقل از منابع دیپلماتیک مدعی شده بود که سفر آمانو به تهران با هدف جلب حمایت برای مصاحبه با دانشمندان ایرانی در چارچوب تحقیق درباره موضوع ادعایی «ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای ایران» یا PMD انجام می‌شود.

  بر اساس نقشه راهی که روز ۱۴ جولای (۲۳ تیر) در شهر وین اتریش میان ایران و آژانس به دست آمد، آمانو باید تا روز ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) اطلاعات لازم برای جمع‌بندی مسئله ابعاد احتمالی را جمع‌آوری کند. وی پیش‌بینی کرده است که گزارش نهایی در مورد ابعاد احتمالی را تا روز ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) منتشر می‌کند.

  آسوشیتدپرس همچنین ادعا کرده است که آمانو قرار است در این سفر در مورد نحوه دسترسی به سایت نظامی پارچین با مقامات ایرانی گفت‌وگو کند. 

  بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در واکنش به خبر آسوشیتدپرس در مورد اهداف سفر آمانو، به رسانه‌ها گفته است: «برخی از رسانه های بین المللی با اهداف خاص، خبرهای جهت داری را منتشر می کنند که این روش، تازگی ندارد.»

   

  برچسب ها :

  نظرات