آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33762
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  یک روی فتنه انحراف بود/در مذاکرات هسته‌ای آمریکایی‌ها تهدید کردند/ به فکر آسایش مردم هم باشیم

  آوای شمال/ سید صادق خرازی و حسین شریعتمداری با حضور در برنامه «نگاه‌یک» درباره تلاش غرب برای نفوذ سیاسی و اقتصادی در کشور با محوریت سخنان مقام معظم رهبری به گفت‌وگو نشستند. برپایه این خبر عضو ارشد هیئت موسس و رئیس شورای مرکزی حزب اصلاح طلب ندای ایرانیان با اشاره به فرا رسید هفته دفاع […]

  آوای شمال/ سید صادق خرازی و حسین شریعتمداری با حضور در برنامه «نگاه‌یک» درباره تلاش غرب برای نفوذ سیاسی و اقتصادی در کشور با محوریت سخنان مقام معظم رهبری به گفت‌وگو نشستند.

  برپایه این خبر عضو ارشد هیئت موسس و رئیس شورای مرکزی حزب اصلاح طلب ندای ایرانیان با اشاره به فرا رسید هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در دفاع مقدس شاهد حملات ناجوانمردانه دشمن بعثی بودیم که با حمایت اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا و کشورهای سلطه به کشور ما صورت گرفت.

  وی ادامه داد:‌ حماسه دفاع مقدس حماسه شور، شعف و بیداری ملت ایران بود که توانست با استقامت ملت ایران برگ زرینی را در تاریخ به ارمغان آورد.

  خرازی تصریح کرد: مقام معظم رهبری ۲ واژه حضور و نفوذ را در خصوص نظام سلطه بیان کردند. این ۲ واژه در نظام دیپلماسی معنا پیدا می‌کند. حضور می‌تواند مناسبات اقتصادی، سیاسی و نظامی را تعریف کند و باعث ایجاد اتحاد استراتژیک و نظامی شود.

  این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین گفت: معمولاً کشوری که دارای ایدئولوژیک است برای تثبیت و تقویت ایدئولوژیک خود به دنبال نفوذ در کشور دیگری است. امروز ایالت متحد آمریکا در هر جای جهان نفوذ و حضور را با هم انجام می‌دهد.

  وی با بیان اینکه امروز سه کشور آمریکا، فرانسه و جمهوری اسلامی ایران دارای ادبیات ایدئولوژیک است، افزود: ایالت متحده آمریکا با ترویج ایدئولوژی لیبرال دموکراسی و فرانسه با ترویج ایدئولوژی اتوریته و جمهوری اسلامی ایران با ایدئولوژی مقاومت به عنوان سه کشور دارای ادبیات ایدئولوژیک در مؤسسات فکری جهان شناخته می‌شوند.

  خرازی اظهار داشت: قبل از اینکه راه‌های مقابله با نفوذ آمریکا و استکبار جهانی در مسائل سیاسی و اقتصادی را بررسی کنیم باید شناخت دقیقی از پیچیدگی نظام سلطه داشته باشیم؛ شناختی که در راستای اخلاق، و شئونات انقلاب اسلامی باشد نه اینکه به یک سری شعارهای ابتدایی بسنده شود به دلیل آنکه اگر با یک نگاه ابتدایی و انتزاعی به مسائل بنگریم کارها جلو نخواهد رفت. قبل از اینکه بدانیم چه گروهی دنبال نفوذ است باید به سمت اعتلای اقتدار جمهوری اسلامی ایران حرکت کنیم.

  وی با بیان اینکه جنگ رودرروی ذهن‌ها در دیپلماسی امری کاملاً مشهود و طبیعی است، تصریح کرد:‌ ذهن و اذهان با برخورداری از پشتوانه فکری رودررو با طرف مقابل ستیز می‌کند که گاه ادبیات تند و گاهی ادبیات متعارف استفاده ولی در چارچوب دیپلماسی تمام سخنان مطرح می‌شود

  سفیر اسبق ایران در فرانسه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران طی ۱۲ سال گذشته گفت: ما باید در یک روزشمار به مذاکرات هسته‌ای ایران در ۱۲ سال گذشته بپردازیم و بدانیم که طرف مقابل از اول به دنبال چه بود و با چه ادبیاتی به دنبال تثبیت گام‌های خودش بوده است. البته دستاوردی که طرف مقابل در ابتدای مذاکرات در ۱۲ سال گذشته می‌اندیشید با آنچه امروز به دست آورده تفاوت ماهوی دارد.

  وی با بیان اینکه نباید درخصوص نفوذ و کنترل ایران از سوی آمریکا شک کرد، افزود: اینکه امروز بگوییم که آمریکا با برجام با ایرانی‌ها پسرخاله شده‌اند یک ساده‌اندیشی است. ادبیات آمریکا ادبیات براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران است. در آمریکا برخی‌ها فکر می‌کنند که باید با ایران مقابله کرد و عده‌ای دیگر بر این باورند که می‌توان با ایران همزیستی کرد.

  خرازی با بیان اینکه ادبیات آمریکا در مذاکرات هسته‌ای ادبیات تهدید و جنگ با ایران بود، ادامه داد: آمریکایی‌ها در ابتدای مذاکرات روزی با ادبیات سیاسی و نظامی با ما مذاکره کردند و بعد از مدتی که نتوانستند اهداف خود را پیش ببرند و در مقابل ایران انقلابی مقاومت کنند مقداری از توقعات خود را تعدیل کردند. این به معنای آن نیست که براندازی از سوی آنها تعطیل شده است بلکه سلطه‌گری‌ آمریکایی‌ها همیشه و در همه حال وجود دارد.

  وی ادامه داد: در اینکه آمریکا می‌خواهد امروز ادبیات سلطه خود را بر ایران حاکم کند نباید شک کرد. امروز ادبیات جمهوری اسلامی ایران با رهبری مقام معظم رهبری و در کنار سردار سلیمانی در منطقه بسیار ادبیات فراگیر و بازدارنده‌ای است و آمریکایی‌ها در مقابل این ادبیات عاجز مانده‌اند.

  رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در ادامه به جریان‌های روی کار در آمریکا اشاره کرد و افزود: در آمریکا وزارت خارجه، سازمان سیا، پنتاگون و مجلس سنا هر کدام در خصوص ایران مأموریت خاص خودشان را انجام می‌دهند.

  وی تصریح کرد:‌ امروز بخش امنیتی و نظامی آمریکا مجبور است تا ایران را به عنوان تهدید تلقی کند تا از این راه بتواند بازار فروش اسلحه خود را در منطقه از دست ندهند و از سوی دیگر بتواند همچنان حمایت کشورهای منطقه را نسبت به خود داشته باشد. امروز سیستمی در آمریکا در حال کار است که به دنبال تعامل با ایران است. به عنوان مثال آقای کسینجر می‌گوید امروز آمریکا چاره‌ای جز کنار آمدن با ایران را ندارد. البته این اعتراف آمریکایی‌ها را نباید به معنای تغییر سیاست آمریکا دانست.

  خرازی تأکید کرد: اگر ما با عملکرد خودمان نقاط ضعف برجام را برطرف کنیم می‌توانیم تمام روزنه‌‌های نفوذ را بگیریم.

  وی ادامه داد: اگر نگران نفوذ دشمن از طریق برجام هستیم یکی از مباحث نفوذ دلسرد کردن آحاد مردم است و غربی‌ها با تحریم‌های ظالمانه به دنبال دلسرد کردن ملت ایران هستند. امروز باید قبول کنیم که تمام تحریم‌های ظالمانه به صورت تدریجی نه تنها قدرت بازدارندگی را کاهش داد بلکه زیربنای قدرت ما را نیز متزلزل کرد.

  این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه نگرانی نفوذ از طریق برجام قابل درک است، افزود: نظام سلطه با پدیده تلخی همچون تحریم‌ و قطعنامه‌های شورای امنیت به دنبال آسیب رساندن به نظام جمهوری اسلامی ایران هستند. برخی‌ها هم در آن دوره قطعنامه‌ها را کاغذپاره اعلام کردند و دیدیم کاغذپاره نبود و تاثیر دارد. امروز باید روزنه‌های نفوذ در برجام را شناسایی و قدرت بازدارندگی را تقویت کنیم.

  وی ادامه داد: اینکه تصور کنیم در نظام سیاسی آمریکا همه یک دست هستند اشتباه است نمی‌شود تمام دولتمردان و مسئولان آمریکایی را سیاه و سفید دید.

  خرازی در ادامه به موضوع اسلام ناب محمدی (ص) در دیدگاه امام (ره) اشاره و تصریح کرد: اسلام ما اسلامی است که در برابر نظام سلطه نمی‌تواند بی‌تفاوت باشد و هر مظلوم و نیازمندی در اقصی‌نقاط جهان نیاز به کمک داشته باشد باید به آن کمک کنیم. اگر کسی تصور می‌کند که می‌تواند امروز ادبیات انقلابی را حذف کند در اشتباه کامل است.

  وی اظهار داشت: امروز همانقدر که نفوذ و حضور بیگانه در ایران خطرناک است به همان اندازه عدم پیشرفت و امکانات و آزادی برای یک ملت هم خطرناک است. اگر ما معتقد به حکومت اسلامی هستیم باید به سمت رفاه و آزادی مردم گام برداریم.

  خرازی با بیان اینکه دو نوع تفکر درخصوص حکومت اسلامی وجود دارد، افزود: عده‌ای در کشور بر این باورند که باید منتظر ظهور امام زمان (عج) باشیم تا اختلافات حل شود در گذشته هم عده‌ای این شعارها را می‌دادند ولی عده‌ای دیگر بر این باورند که تمام اختلافات و مشکلات از طریق حاکم ولایی و انقلابی باید برطرف شود در نگاه اسلامی نباید دچار نگاه انتزاعی شویم.

  مشاور ارشد رئیس دولت اصلاحات در ادامه با اشاره به نامه مایکل لدین در خصوص دست داشتن فتنه‌گران در صدور قطعنامه‌ها گفت: امروز نباید برای اثبات حرف خودمان به کسانی که فاسق هستند استناد کنیم و این امر از بُعد اخلاقی فاصله دارد.

  وی ادامه داد:‌ نباید از فلان مقام آمریکایی که به عنوان فاسق در کشور ما شناخته می‌شود یک شایعه را ۵ الی ۶ بار تکرار کنیم. مایکل لدین و اطرافیان‌شان همه به دنبال براندازی نظام هستند نباید برای برخی از مسائل داخلی بخواهیم از شایعات بهره ببریم.

  سفیر اسبق ایران در سازمان ملل و فرانسه با بیان اینکه فتنه دو روی سکه دارد، افزود: یک روی سکه فتنه انحراف بوده است چراکه نمی‌گویم انحراف با سیاست خارجی چه کار کرد. سیاست خارجی آقای که به اوباما، صدراعظم آلمان، سارکوزی و بوش نامه نوشت چه بود و این سیاست خارجی که توانسته موانع را برطرف کند و مورد تأیید رهبری است به کجا رسیده است. ما نباید وارد شبهه شویم.

  وی یادآور شد: اینکه می‌گویید علت انحراف دولت گذشته رفتن به سمت اصلاح‌طلبان بود را با چه مدرک و سندی مطرح می‌کنید.

  این فعال اصلاح‌طلب تصریح کرد: معتقدم تا روح حضرت امام (ره) و وجود رهبر معظم انقلاب است خیانت به آرمان‌های مردم نخواهیم کرد. انقلابی بودن و انقلابی زندگی کردن را باید تجربه کنیم. پهلوان شدن کار آسانی است اما پهلوان ماندن کار سختی است.

  خرازی تفسیر به رأی دیدگاه‌های رهبری را ظلم بیّن به رهبری و ملت دانست و افزود: مقام معظم رهبری امروز متعلق به همه آحاد ملت ایران، اصلاح‌طلب و اصولگرا است و ایشان از افتخارات دنیای اسلام است. امروز رهبری توانسته است که مقاومت را در جایگاه بالایی قرار دهند.

  وی ادامه داد: در تشریح مواضع رهبری نباید خطی نگاه کنیم این اشتباه بزرگی است مردم ایران مردم با شعوری هستند و با هیچ دوره‌ای از تاریخ قابل مقایسه نخواهند بود.

  خرازی اظهار داشت: روحیه انقلابی‌گری بزرگترین عنصری بود که نقش فزاینده‌ای در بالا رفتن بصیرت مردم ایران داشته است.

  سفیر پیشین ایران در فرانسه یادآور شد: در منطقه خاورمیانه شاهد آن هستیم که برخی از رفقا و رقبای ما دچار ناشی‌گری شدند به عنوان مثال ترکیه استراتژیک غیرقابل بخششی را در خصوص مقاومت اتخاذ کرده‌ است. امروز آمریکا و کشورهای سلطه با تضعیف روحیه مقاومت به دنبال نفوذ در منطقه خاورمیانه هستند. اگر مقاومت روح خارجی نداشته باشد افکار نظام سلطه راحت‌تر می‌تواند نفوذ کند.

  وی ادامه داد: نگاه انقلابی الزاماً آنگونه که ما فکر می‌کنیم نیست نگاه انقلابی برخلاف برخی‌ها که فکر می‌کنند فقط با خشونت همراه است لطافت‌های خاصی را شامل می‌شود در بحث انقلابی و مقاومت باید به آن فراجناحی نگاه کنیم.

  خرازی با بیان اینکه امروز چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا اگر از مواضع اصولی انقلاب عدول کنند قابل نقد است؛ سپاه پاسداران را ستون فقرات نظام دانست و عنوان کرد: من یک سپاهی بودم و سپاهی بودنم را به عنوان یک افتخار با هیچ چیز عوض نمی‌کنم. دشمن چند بار است که ستون فقرات نظام را مورد هدف قرار داده است اگر امروز برخی‌ها در داخل در خصوص ستون فقرات گرای اشتباهی به دشمنان نشان می‌دهند اصلاح‌طلبان و بزرگان آنان این کار را تأیید نمی‌کنند.

  این فعال اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: برخی‌ها تلاش می‌کردند تا جایگاه رهبری را متزلزل کنند اما تقدیر خدا چیز دیگری را رقم زد. ما باید در بحث خودی و غیر خودی دقت کنیم و باعث دلخوری یاران امام نشویم.

  خرازی تأکید کرد: یکی از اهداف دشمن زمان امام خمینی (ره) این بود که با ترور شهید مطهری، شهید بهشتی و شهید رجایی امام (ره) را خنثی و تنها بگذارند و امروز با ترور شخصیت به دنبال ادامه همان اهداف هستند.

  وی ادامه داد: شاید کسی در دوران زندگی خود برگشت انتزاعی داشته و یک بی‌سلیقگی کرده است اما باید به این جمله رهبری دقت کنیم که فرموده‌اند رهبران فتنه در خارج از کشور هستند. امروز در دوران مهمی قرار داریم و نظام ما در اوج قدرت و استقلال سیاسی است و باید به سمت تقویت آن حرکت کنیم.

  سفیر اسبق ایران در سازمان ملل و فرانسه با بیان اینکه آمریکا با طرح دموکراسی به دنبال بزک کردن چهره سلطه‌گری خود است، خاطرنشان کرد: امروز چرا آمریکا در مقابل جنایاتی که در مصر، تونس، لیبی، سوریه، بحرین و یمن می‌افتد بی‌تفاوت است. چرا آنها در مقابل جنایات یک ارتش اجاره‌ای که مردم بی‌دفاع یمن را بمباران می‌کنند، سکوت می‌کنند. آمریکایی‌ها همچون مجسمه‌ای با رنگ ورنی خود را بزک می‌کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات