آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33759
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تصمیم بانک مرکزی آمریکا حال خراب بانک های آمریکایی را خراب‌تر کرد

  آوای شمال/ به نقل از رویترز، در حالی که شرایط برای بانک های آمریکایی به دلیل مشکلات پیش آمده از سوی عوامل خارجی و شرایط داخلی در این کشور طی ماه های گذشته سخت شده بود، تصمیم اخیر بانک مرکزی آمریکا شرایط را برای بانک های این کشور بدتر کرده است. بازارهای سهام آمریکا که […]

  آوای شمال/ به نقل از رویترز، در حالی که شرایط برای بانک های آمریکایی به دلیل مشکلات پیش آمده از سوی عوامل خارجی و شرایط داخلی در این کشور طی ماه های گذشته سخت شده بود، تصمیم اخیر بانک مرکزی آمریکا شرایط را برای بانک های این کشور بدتر کرده است.

  بازارهای سهام آمریکا که زمانی پرسودترین حوزه فعالیت بانک های آمریکا بود طی ماه های گذشته شرایط این حوزه در آْمریکا به شدت بهم ریخته است.

  بر اساس آمارها حجم مالی بازارهای سهام آمریکا طی هفته های آینده شاهد کاهش خواهد بود.

  بازارهای سهام آمریکا در پی کاهش رشد اقتصاد جهانی در کنار افت ارزش شاخص های بازار سهام چین، با نوسانات جدی مواجه شده اند.

  در کنار همه این موارد مدت ها بود که بانک های آمریکا از پایین بودن نرخ سود در این کشور دچار مشکل شده بودند و این انتظار وجود داشت که بانک مرکزی آْمریکا با افزایش نرخ بهره بانکی در این کشور تا حدودی شرایط بازار را برای بهبود تحریک کند.

  شرایط درآمدی بانک های آمریکایی به گونه ای است که گولدمن ساکس به عنوان یکی از بزرگترین بانک های آمریکلایی با کاهش ۶ درصدی چشم انداز سود ناشی از تصمیم بانک مرکزی این کشور از سوی کارشناسان مواجه شده است.

  طی چند روز گذشته بانک مرکزی آمریکا تشکیل جلسه داد و نرخ سود بانکی در این کشور را برای چند ماه آینده ثابت نگهداشت.

  به طور کلی کمی بی ثباتی به بانک های آمریکایی برای کسب سود بیشتر در بازارهای سهام کمک می کند اما شرایط در بازار سهام آمریکا به گونه ای است که بی ثباتی شدیدی بر این بازارها حاکم شده و در شرایط کنونی سرمایه گذاران به طور کامل دست نگهداشته اند.

   

  برچسب ها :

  نظرات