آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ , Sunday 9 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33751
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  آمانو امروز به تهران می‌آید

  آوای شمال/ «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (شنبه) عازم تهران می‌شود تا با مقامات ایرانی در مورد روند حل مسئله ابعاد احتمالی نظامی، گفت‌وگو کند.  «فردریک دال» سخنگوی آژانس گفته است که هدف از این سفر، «شفاف‌سازی موضوعات باقی‌مانده گذشته و حال» برنامه هسته‌ای ایران است.  بنا بر اعلام آژانس، آقای آمانو […]

  آوای شمال/ «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (شنبه) عازم تهران می‌شود تا با مقامات ایرانی در مورد روند حل مسئله ابعاد احتمالی نظامی، گفت‌وگو کند. 

  «فردریک دال» سخنگوی آژانس گفته است که هدف از این سفر، «شفاف‌سازی موضوعات باقی‌مانده گذشته و حال» برنامه هسته‌ای ایران است. 

  بنا بر اعلام آژانس، آقای آمانو پس از ورود به تهران، روز یکشنبه با مقامات ایرانی دیدار خواهد کرد.

  خبرگزاری آسوشیتدپرس دیروز به نقل از منابع دیپلماتیک مدعی شده بود که سفر آمانو به تهران با هدف جلب حمایت برای مصاحبه با دانشمندان ایرانی در چارچوب تحقیق درباره موضوع ادعایی «ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای ایران» یا PMD انجام می‌شود.

  بر اساس نقشه راهی که روز ۱۴ جولای (۲۳ تیر) در شهر وین اتریش میان ایران و آژانس به دست آمد، آمانو باید تا روز ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) اطلاعات لازم برای جمع‌بندی مسئله ابعاد احتمالی را جمع‌آوری کند. وی پیش‌بینی کرده است که گزارش نهایی در مورد ابعاد احتمالی را تا روز ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) منتشر می‌کند.

  آسوشیتدپرس همچنین ادعا کرده است که آمانو قرار است در این سفر در مورد نحوه دسترسی به سایت نظامی پارچین با مقامات ایرانی گفت‌وگو کند. 

  بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در واکنش به خبر آسوشیتدپرس در مورد اهداف سفر آمانو، به رسانه‌ها گفته است: «برخی از رسانه های بین المللی با اهداف خاص، خبرهای جهت داری را منتشر می کنند که این روش، تازگی ندارد.»

   

  برچسب ها :