آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33594
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۳:۵۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > حوادث
 •   

  آتش‌سوزی ۴۰۰۰۰ هکتاری کالیفرنیا را در وضعیت اضطراری قرار داد

  آوای شمال/ جنگل‌های شمال ایالت کالیفرنیای آمریکا این روزها شاهد آتش‌سوزی های عظیمی است که هر لحظه بر وسعت آن افزوده می‌شود. مقامات آمریکایی می‌گویند گستره آتشی که از روز شنبه در این منطقه دچار خشکسالی آغاز شده، اکنون به بیش از ۱۰۰،۰۰۰ ایکر (جریب) (بیش از ۴۰،۰۰۰ هکتار) رسیده است. همین سرعت بالای گسترش […]

  آوای شمال/ جنگل‌های شمال ایالت کالیفرنیای آمریکا این روزها شاهد آتش‌سوزی های عظیمی است که هر لحظه بر وسعت آن افزوده می‌شود.

  مقامات آمریکایی می‌گویند گستره آتشی که از روز شنبه در این منطقه دچار خشکسالی آغاز شده، اکنون به بیش از ۱۰۰،۰۰۰ ایکر (جریب) (بیش از ۴۰،۰۰۰ هکتار) رسیده است. همین سرعت بالای گسترش دامنه آتش بود که موجب شد «جری براون» فرماندار این ایالت روز یکشنبه وضعیت اضطراری اعلام کند.

  اداره جنگلبانی و اطفا حریق کالیفرنیا اعلام کرده که آتش موجب شده هزاران نفر از مردم منطقه خانه‌های خود را ترک کنند. بیش از ۱۰۰ خانه و چندین مدرسه و بزرگراه هم در جریان این آتش‌سوزی تخریب شده یا آسیب دیده‌اند.

  حجم آتش اواخر وقت روز شنبه به حدی شد که کنترل آن از دست نیروهای آتش‌نشانی خارج شد و نهایتا روز یکشنبه براون در دو منطقه «لیک» و «ناپا» وضعیت اضطراری اعلام کرد.

  به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، «دنیل برلانت» سخنگوی اداره آتش‌نشانی کالیفرنیا می‌گوید بیش از ۱۰۰۰ مأمور این سازمان برای کنترل آتش فراخوانده شده‌اند. روز شنبه اعلام شد که ۴ نفر از مأموران آتش‌نشانی به دلیل سوختگی درجه دو، راهی بیمارستان شده‌اند.

  همزمان در جنوب شرق منطقه «ساکرامنتو» نیز بیش از ۳۸۰۰ آتش‌نشان سرگرم مقابله با آتش‌سوزی دیگری هستند که آن هم بیش از ۲۵۰۰۰ هکتار از جنگل‌های منطقه «آمادور» و «کلوراس» را در بر گرفته و روز یکشنبه تنها ۲۰ درصد آن مهار شده است.

  خشکسالی گسترده در ایالت کالیفرنیا که میلیون‌ها درخت را خشک کرده، موجب شده تا آتش‌سوزی در این منطقه به پدیده‌ای روزمره بدل شود. به نوشته خبرگزاری رویترز، در حال حاضر آتش‌نشانان همزمان مشغول مبارزه با ۱۳ آتش‌سوزی همزمان در مناطق مختلف این ایالت هستند.

  «کتلین مکلِی» سخنگوی یکی از واحدهای محلی صلیب سرخ در این رابطه می‌گوید: «الان فصل بدی است. کلی آتش‌سوزی داریم.»

   

  برچسب ها :

  نظرات