آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ , Wednesday 16 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33581
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۸
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  سقوط شاخص بورس به کانال ۶۲ هزار واحدی/ شرکت‌های کوچک در کانون توجه معامله گران

  آوای شمال/ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه ۲۲ شهریور ماه ۹۴، با ۵۴۱ واحد کاهش به رقم ۶۲ هزار و ۹۴۱ واحد رسید. شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات این بازار با ۲۱۲ واحد افت عدد ۲۴ هزار و ۷۲۳ واحد را تجربه کرد. همچنین شاخص […]

  آوای شمال/ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه ۲۲ شهریور ماه ۹۴، با ۵۴۱ واحد کاهش به رقم ۶۲ هزار و ۹۴۱ واحد رسید.

  شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات این بازار با ۲۱۲ واحد افت عدد ۲۴ هزار و ۷۲۳ واحد را تجربه کرد.

  همچنین شاخص سهام آزاد شناور با ۹۶۹ واحد کاهش عدد ۷۰ هزار و ۴۲۲ واحد را تجربه کرد.

  شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۶۳۵ واحدی به رقم ۴۴ هزار و ۲۱واحد رسید که شاخص بازار دوم با ۲۴۹ واحد افزایش عدد ۱۳۷ هزار و ۸۴۵ واحد را به نمایش گذاشت.

  شاخص کل فرابورس (آیفکس) در پایان معاملات امروز با ۱۲ واحد کاهش عدد ۷۰۶ واحد را تجربه کرد.

  براساس این گزارش ارزش کل معاملات امروز بازار سهام به بیش از ۱۱۴ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۷۵۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۲ هزار و ۹۶۹ نوبت خرید و فروش بود.

  براساس این گزارش طی معاملات امروز نماد معاملاتی سه شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۹۱ واحد، پالایش نفت بندرعباس با ۶۶ واحد و بانک ملت با ۵۸ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه شاخص کل بورس به دوش کشیدند.

  در عین حال صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۸۵ واحد، ملی صنایع مس با ۵۳ واحد و پتروشیمی جم با ۳۸ واحد بالاترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر برجای گذاشتند.

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه آرمان، حق تقدم خرید سهام بانک پاسارگاد، شرکت شکر از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سایپا، ‌ایران ترانسفو، بیمه نوین‌ متوقف شد.

  امروز در عین حال سازمان خصوصی‌سازی عرضه کننده بلوک ۵٫۰۱ درصدی سهام سرمایه‌گذاری رنا و بلوک ۷۸٫۱۹ درصدی سهام پتروشیمی کازرون بود که تا لحظه انتشار این خبر هیچ مشتری برای آن یافت نشده است.

  به گزارش فارس روز گذشته با واگذاری بلوک ۱۷٫۴ درصدی سهام شرکت بیمه پارسیان از پرتفوی صندوق بازنشستگی نفت به سرمایه‌گذاری تدبیر امروز نیز شاهد تهاتر دارایی‌ها از سوی این دو حقوقی بوده با این تفاوت که سرمایه‌گذاری تدبیر (وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره)) امروز بابت مبلغ حصه نقدی بلوک بیمه پارسیان امروز بلوک ۲۲ میلیون سهمی ملی صنایع مس ۱۵ میلیونی پتروشیمی جم و ۱۵ میلیون سهمی سرمایه‌گذاری البرز را به پرتفوی شرکت تابعه صندوق بازنشستگی نفت واگذار کرد.

  به نظر می‌رسد صندوق بازنشستگی نفت با فاصله گرفتن از صنایع بانکی و بیمه‌ای در پرتفوی خود به دنبال تخصصی کردن این پرتفولیو است.

  به گزارش فارس، امروز روند معاملات بازار سهام همراه با بهت و حیرت معامله‌گران از موضوع قیمت‌گذاری نرخ خوراک پتروشیمی‌ها شاهد معاملاتی کم حجم و منفی با افزایش عرضه کنندگان سهام بود. این درحالی بود  که به نظر می رسید شرکت‌های پتروشیمی همچنان موضوع قیمت‌گذاری خوراک پتروشیمی را براساس نرخ ۱۳ سنت را قبول نداشته و انتظار دارند که این موضوع به زودی حل و فصل شود.

  به گزارش فارس‌،‌ آنچه که در بازار سهام مشهود بود، اینکه شاخص‌های بورس پیش از این با پیش خور کردن موضوع نرخ خوراک پتروشیمی در ماه‌های گذشته دیگر رمقی برای آن باقی نمانده تا بیش از این با ریزش قیمت سهام مواجه شود.

  در میان افت و خیز شاخص‌های بورس امروز سهامداران گروه قندی طعم شیرین بازدهی مناسب در این گروه را در یک روز منفی و نزولی چشیدند. سهامدارانی که در سکوت محض بازار این روزها به دنبال نوسان‌گیری در شرکت‌های کوچک و کم سرمایه همچون قندی‌ها هستند.

   

  برچسب ها :

  نظرات