آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33572
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۹
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  کاهش ۲.۵ دلاری سبد نفتی اوپک در یک هفته/ بشکه‌ای ۴۴.۸۳

  آوای شمال/ سازمان کشورهای تولید و صادرکننده نفت اوپک، در آخرین به روز رسانی سایت خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی این سازمان، روز پنج‌‌شنبه ۱۹ شهریور ماه با کاهش ۱٫۱۳ دلاری نسبت به روز پیش از آن به ۴۴٫۸۳ دلار در هر بشکه رسید. بر اساس این گزارش، سبد نفتی اوپک روز چهارشنبه […]

  آوای شمال/ سازمان کشورهای تولید و صادرکننده نفت اوپک، در آخرین به روز رسانی سایت خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی این سازمان، روز پنج‌‌شنبه ۱۹ شهریور ماه با کاهش ۱٫۱۳ دلاری نسبت به روز پیش از آن به ۴۴٫۸۳ دلار در هر بشکه رسید.

  بر اساس این گزارش، سبد نفتی اوپک روز چهارشنبه ۱۸ شهریور ماه ۴۵٫۹۶ دلار در هر بشکه فروخته شده بود.

  سبد نفتی اوپک پنج‌شنبه ۱۲ شهریور ۴۷٫۳۷ دلار فروخته شده بود که ۷ دلار بالاتر از کمترین قیمت امسال این نوع نفت محسوب می‌شد اما از این تاریخ به بعد روند کاهشی به خود گرفت تا به ۴۴٫۸۳ دلار رسید.

  سبد نفت اوپک در یک بار ۱۲ ژانویه ۴۳ دلاری شد بار دیگر پس از ۸ ماه در ۲۱ آگوست و این بار در ۱۰ سپتامبر ۴۳ دلاری شده است.

  بر اساس جدول قیمتی ارائه شده از سوی اوپک، این نوع نفت روز سه‌شنبه سوم شهریور به ۴۰٫۴۷ دلار رسید که کمترین قیمت این نوع نفت در سال ۲۰۱۵ به شمار می‌رود. پیش از این کمترین قیمت سبد نفتی اوپک در ۱۳ ژانویه برابر با ۴۱٫۵۰ دلار در هر بشکه ثبت شده بود.

  همچنین کمترین قیمتی که برای سبد نفتی اوپک در سال ۲۰۱۴ به ثبت رسید ۵۲ دلار در هر بشکه بوده است. بیشترین قیمت سبد نفتی اوپک در سال جاری میلادی روز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه (۶ می) به قیمت ۶۴٫۹۶ دلار رقم خورده است.

  روز جمعه دو بانک گلدمن سچز و کامرزبانک که به لحاظ سرمایه گذاری در جهان بسیار موثر هستند، پیش‌بینی خود از قیمت نفت را کاهش دادند که این امر سبب کاهش ۲ درصدی قیمت نفت شد و هر بشکه نفت برنت دریای شمال ۴۸٫۱۴ دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز ۴۴٫۶۳ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

  سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت گیراسول آنگولا، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت مارین قطر، نفت سبک عربستان، نفت موربان امارات و مِرِی ونزوئلا است.

   

  برچسب ها :

  نظرات