آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33556
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۶:۴۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  لزوم تأسیس معاونت دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر در وزارت خارجه/ بررسی فیلترینگ تلگرام در شورای عالی فضای مجازی

  آوای شمال/ سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در جمع خبرنگاران و در حاشیه یکی از جلسات شورای معاونین ستاد مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به این سوال که آیا مجازات اعدام قاچاقچیان حذف شده است یا خیر گفت: مبارزه با مواد مخدر هیچ زمانی از دستور کار خارج نخواهد شد. وی ادامه داد: مجازات‌هایی […]

  آوای شمال/ سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در جمع خبرنگاران و در حاشیه یکی از جلسات شورای معاونین ستاد مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به این سوال که آیا مجازات اعدام قاچاقچیان حذف شده است یا خیر گفت: مبارزه با مواد مخدر هیچ زمانی از دستور کار خارج نخواهد شد.

  وی ادامه داد: مجازات‌هایی که در قانون پیش‌بینی شده است در آن تجدیدنظر نشده فقط آیین دادرسی کیفری نسبت به روند تایید این افراد ساز و کار جدیدی پیش‌بینی کرده است.

  دادستان کل کشور در مورد ساز و کار جدید گفت: پیش از این دادستان کل و رئیس دیوان عالی درمورد احکام مواد مخدر نظر می دادند اما طبق ساز و کار جدید شعب دیوان عالی کشور در سراسر کشور به این امر رسیدگی می‌کنند.

  رئیسی تاکید کرد: به هیچ وجه از مجازات‌هایی که در قانون وجود دارد کاسته نمی‌شود و تخفیفی نیز به وجود نمی‌آید.

  وی همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال معاوضه جیسون رضاییان خطاب به خبرنگاران گفت: همه مسایل اسلام و مسلمین را می‌خواهید در یک جلسه مطرح کنید.

  دادستان کل کشور در پاسخ به این سوال که آیا قرار است موضوع فیلترینگ تلگرام در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه بررسی شود یا خیر گفت: شورای عالی فضای مجازی با حکم رهبری آغاز به کار کرده و ان‌شاءالله در اولین جلسه آن به فضای مجازی و تهدیدات آن پرداخته می‌شود.

  وی همچنین در مورد فعالیت‌های بین‌المللی در عرصه مبازره با مواد مخدر گفت: در این ارتباط در برخی جلسات نیز گفته‌ام که یکی از اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر وزارت امور خارجه است که درواقع عضویت آن به عنوان عضوی از ستاد مبارزه با مواد مخدر به همین علت بوده است.

  رئیسی خاطر نشان کرد: علاوه بر بخش‌های انتظامی و قضایی یک بخش دیپلماسی مبازره با مواد مخدر وجود دارد و پیگیری‌هایی نیز تاکنون از سوی این ستاد و دیپلماسی خارجی صورت گرفته که به عقیده من کافی نیست.

  دادستان کل کشور مهمترین معضل کنونی کشور را مواد مخدر عنوان کرد و گفت: آفاتی مانند طلاق و ثروت‌های خرد علت مواد مخدر است و ضرورت دارد یک حرکت جدی برای فعال کردن دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر صورت گیرد.

  وی افزود: جا دارد یک حوزه معاونت در وزارت خارجه به بحث دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر اختصاص پیدا کند.

  رئیسی درمورد پرونده‌های قضایی مرتبط با مواد مخدر و مهمترین این پرونده‌ها گفت: در سراسر کشور شعبات ویژه‌ای داریم که به موضوع مواد مخدر رسیدگی می‌کند. پرونده‌های کلانی هم مطرح و در حال رسیدگی است.

  وی خاطرنشان کرد: هر چه کارهای اطلاعاتی و امنیتی‌مان بیشتر شود سازما‌ن‌ها و شبکه‌های بزرگ مواد مخدر به دست عدالت گرفتار می‌شود.

  دادستان کل کشور از دستگاه‌های اطلاعاتی و عملیاتی خواهش کرد تا نیرو و امکانات خود را در زمینه مبارزه با مواد مخدر بیشتر به کار بگیرند چرا که هرچه به سراغ باندهای بزرگتر برویم موفق‌تر هستیم تا زمانی که سراغ خرده‌فروشان برویم.

  رئیسی با بیان اینکه نباید خرده‌فروشان را نادیده گرفت گفت: شبکه‌های بزرگی گرفتار عدالت شده‌اند که هم حجم بالای قاچاق داشته‌اند و هم افراد با سابقه‌ای در آن عضو بودند.

   

  برچسب ها :

  نظرات