آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ , Thursday 17 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33543
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  ۳ سناریو برای قیمت نفت و کاهش درآمد مالیات در بودجه ۹۵/ منابع عمومی بودجه ۲۱۴ هزار میلیارد تومان

  آوای شمال/ منابع عمومی کشور که در قانون بودجه سال جاری ۲۳۶ هزار میلیارد تومان بود که براساس بخشنامه بودجه سال ۹۵ کشور، این رقم برای سال آینده ۲۱۴ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است. مسئولان علت کاهش منابع عمومی بودجه را کاهش قیمت نفت و جلوگیری از رکود، کاهش هزینه‌های دولت و رشد نیافتن مالیات […]

  آوای شمال/ منابع عمومی کشور که در قانون بودجه سال جاری ۲۳۶ هزار میلیارد تومان بود که براساس بخشنامه بودجه سال ۹۵ کشور، این رقم برای سال آینده ۲۱۴ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

  مسئولان علت کاهش منابع عمومی بودجه را کاهش قیمت نفت و جلوگیری از رکود، کاهش هزینه‌های دولت و رشد نیافتن مالیات برای سال آینده عنوان می‌کنند.

  بودجه عمرانی سال آینده ۴۱ هزار میلیارد تومان و درآمد نفت ۷۰۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که نسبت به لایحه بودجه کاهش دارد.

  براساس بخشنامه بودجه ۹۵ کل کشور ۳ سناریو برای قیمت نفت در نظر گرفته شده که ۴۲، ۴۵ و ۵۰ دلاری است.

  به گزارش فارس، مسئولان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور معتقدند: درآمدهای مالیات افزایشی ندارد و تقریباً رقم آن مانند رقم پیش‌بینی‌شده در بودجه سال جاری است.

  همچنین براساس بخشنامه بودجه بیش از ۶ هزار میلیارد تومان دارایی‌های مالی در نظر گرفته شده است.

  به گفته مسئولان دولتی در حال حاضر هزار میلیارد تومان اسناد خزانه درحال واگذاری برای طرح‌های عمرانی است و همچنین هزار میلیارد تومان دیگر درحال آماده شدن است.

  به گزارش فارس، برای سال آینده طبق پیش‌بینی تورم، افزایش حقوق ۱۰ درصدی و نیز عیدی ۷۵۰ هزار تومانی برای کارمندان دولت در نظر گرفته شده است.

  به گفته یکی از مسئولان دولتی تاکنون ۹۷ درصد درآمدهای نفتی در بودجه ۹۴ محقق شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات