آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 33531
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ شهریور, ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پیام کرملین به کاخ سفید: سوریه خط قرمز روسیه است

  آوای شمال/ نشریه نشنال اینترست در مقاله‌ای به بررسی اقدام روسیه در ارسال کمک به سوریه با وجود مخالفت شدید آمریکا پرداخت و نوشت:‌ کشتی ها و هواپیماهای روسیه‌ای همچنان به ارسال کمک به سوریه ادامه می دهند که در واقع این پیامی از سوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به جهان است. این نشریه […]

  آوای شمال/ نشریه نشنال اینترست در مقاله‌ای به بررسی اقدام روسیه در ارسال کمک به سوریه با وجود مخالفت شدید آمریکا پرداخت و نوشت:‌ کشتی ها و هواپیماهای روسیه‌ای همچنان به ارسال کمک به سوریه ادامه می دهند که در واقع این پیامی از سوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به جهان است.

  این نشریه با اشاره به کاهش قیمت نفت، تحریم‌های اعمال شده توسط غرب و مشکلات اقتصادی اخیر در چین به عنوان شریک تجاری روسیه تاکید کرد که روسیه با ادامه ارسال کمک به سوریه این پیام را ارسال می‌کند که مسکو با وجود این مشکلات همچنان خواستار نقش فعال در خاورمیانه است نه یک نقش منفعلانه همانند آمریکا براساس اینکه آینده چگونه خواهد بود.

  نشنال اینترست در ادامه با بیان اینکه روسیه با اعزام نیروهایش به فراتر از مرزها درحال به چالش کشیدن غرب است تاکید می‌کند که پوتین به طور آشکار رویکرد آمریکا برای ثبات در خاورمیانه مخالف است.

  این نشریه در ادامه سومین پیام رفتار اخیر روسیه در قبال سوریه را، نشان دهنده اعتماد به نفس مسکو در اوکراین دانست و تصریح کرد که با فروکش کردن درگیری‌ها پس از آتش‌بس در شرق اوکراین، مشکلات سیاسی و اقتصادی این شور که واردمسری فیرقابل بازگشت شده در حال نمایان شدن است و در عوض مسکو به دنبال بازگرداندن نفوذ خود در اوکراین است.

  نشان اینترست چهارمین پیام اقدامات مسکو را تاکید کرملین بر خطوط قرمزش دانست و افزود: همانطور که روسیه در اوکراین عبور از خط قرمزش را تحمل نکرد در سوریه نیز اجزاه نمی دهد از خط قرمزش یعنی سرنگونی بشار اسد با دخالت خارجی نظامی عبور شود.

  این نشریه در ادامه اقدام مسکو در متوقف نکردن کمک ها به روسیه با وجود هشدار آمریکا را اطمینان دهنده به سوریه و دیگر متحدانش دانست که کرملین پشت آنها را خالی نمی کند و نوشت: رفتار روسیه این سوال را برای کشورهایی چون مصر و آذربایجان مطرح می‌کند که عمق پایبندی آمریکا به متحدانش تا چه حدی است.

  در یک هفته گذشته رسانه‌های غربی جنجال گسترده‌ای علیه کمک های روسیه به دولت دمشق به راه انداخته بودند به طوری که برخی منابع صهیونیستی خبر دادند که جنگنده‌های روس برخی مواضع داعش در مناطقی از سوریه را بمباران کرده اند که این خبر توسط منابع رسمی در دو کشور تکذیب شد.

  همچنین جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز در گفت‌وگوی تلفنی با سرگئی لاوروف همتای روس خود نسبت به کمک‌های مسکو به دمشق هشدار داده بود.

  پنتاگون هم طی بیانیه ای اعلام کرده بود که حمایت‌های روسیه از سوریه به مبارزه به تروریسم کمکی نخواهد کرد.

  در همین راستا سفارت ایالات متحده در آتن و بوداپست از مقامات یونانی و مجارستانی خواسته بود که مانع از اعزام هواپیماهای روسیه‌ای به سوریه سوند و این دو کشور هم با پذیرفتن درخواست واشنگتن مانع از عبور هواپیماهای روس از آسمان کشورشان شدند.

  به عقیده ناظران، آمریکا به این دلیل با حمایت‌های روسیه به سوریه در مبارزه با داعش مخالف است که مسکو حاضر به همکاری با واشنگتن در چارچوب ائتلاف ضد داعش تحت رهبری کاخ سفید نشده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات